Konec světa? SUV Ferrari je už „hotová věc“. Představí se do roku 2022

  • Ferrari opravdu chystá SUV, dočkáme se ho do pěti let

  • Jeho úkolem bude zdvojnásobit do roku 2022 zisky značky

  • Nebude to teréňák, musí prý jezdit jako Ferrari

Ještě nedávno byly vozy kategorie SUV záležitostí spíše mainstreamových výrobců, ale trh si žádá podobné vozy i u nejprestižnějších značek. Stačí vzpomenout na Bentley Bentayga a chystaný Rolls-Royce. Naposledy se v této souvislosti mluvilo o značce Lamborghini, která představila své SUV a dokonce také elektrický supersport budoucnosti.

Modní vlně však definitivně podlehlo i Ferrari. Tradiční italská značka se brzy dočká vlastního SUV. Sergio Marchionne, šéf Ferrari i celého koncernu Fiat-Chrysler, označil takový model za již „hotovou věc“ a britskému magazínu AutoExpress oznámil, že je to jediná cesta, jak účinně zdvojnásobit zisky do roku 2022. O jeho technice se nic neví, ale Marchionne řekl, že takové auto nebude off-road a že musí jezdit jako Ferrari.

Doporučujeme: Bez rychlých luxusních SUV by některé automobilky nepřežily

Ferari představí své plány na příštích pět let v průběhu prvního kvartálu roku 2018. S velkým napětím je očekávají hlavně akcionáři. Letos se totiž italská automobilka po dlouhé době zbaví všech dluhů a začne vydělávat. Takové jsou alespoň předpoklady.

Marchionne před časem řekl, že si Ferrari musí zachovat exkluzivitu. Není tedy na místě očekávat výrazné navyšování objemu výroby. Naopak to spíše dopadne tak, že se utlumí počet tradičních sportovních modelů a jejich místo zaplní právě SUV. To vše se ale dozvíme až při oficiální prezentaci pětiletého plánu.

Konec světa? SUV Ferrari je už „hotová věc“. Představí se do roku 2022
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. U Ferrari když řeknou: “Tohle nikdy dělat nebudem, je to uplná sračka, total na hovno a jen by to poškodilo jmeno Ferrari” Znamená: Už to vyvíjíme, však on to někdo koupí, Ferrari přece 😀

PŘIDAT KOMENTÁŘ: