Kolik stojí nezávislé topení do auta? 24 tisíc, ale i dvojnásobek

  • Nezávislé topení v autě zvyšuje komfort a šetří motor

  • Topení se často ovládá dálkovým ovladačem nebo přes mobilní aplikaci

  • Dodatečná montáž je dražší než při objednání nezávislého topení z výroby

  • Nezávislé topení do Octavie stojí 25 900 Kč

Zatímco klimatizace pro boj s letními vedry je v moderním voze již téměř povinností, u nezávislého automobilového topení je jeho „demokratizace“ podstatně pomalejší, protože celé zařízení je výrazně dražší. Přesto ale probíhá – vždyť dnes si toto zařízení můžete objednat i do některých vozů nižší střední třídy a jeho obliba postupně stoupá.

Nezávislé topení dokáže před jízdou příjemně vyhřát kabinu a řidič se ani se nemusí zabývat odmrazováním skel. Vyjíždí tedy v naprosté pohodě, s ne­omezeným výhledem a zároveň šetří i motor, protože není zatěžován studenými starty.

Ovládání nezávislého topení
K aktivaci nezávislého topení se používají speciální dálkové ovladače. Jestliže uživatel zná dopředu plánovaný čas odjezdu, může si ho v předstihu nastavit. Stále častěji se k tomu využívají speciální aplikace v chytrých mobilních telefonech

Nezávislé topení lze zabudovat do automobilů všech kategorií poháněných benzinovými i naftovými motory. Topné těleso, ve kterém se spaluje rozprášené palivo, je integrováno do chladicího okruhu motoru, kde ohřívá chladicí kapalinu a zároveň vy­užívá ventilátor pro vhánění ohřátého vzduchu do kabiny. Při běžné, třicetiminutové činnosti topení před jízdou dosáhne teplota chladicí kapaliny zpravidla 50–60 °C.

Doporučujeme: Devět věcí, které děláte v zimě za volantem špatně

Kvůli dosažení maximálního uživatelského komfortu je činnost nezávislého topení řízena dálkovým ovladačem nebo speciální aplikací v chytrém mobilním telefonu. V obou případech si uživatel může i dopředu naprogramovat požadované funkční časy. Pokud si nezávislé topení zákazník objedná přímo do výroby vozu, jeho cena se pohybuje od 25 000 Kč. Při dodatečné montáži je cena vyšší – zhruba od 35 000 Kč (v závislosti na výkonu topení a typu dálkového ovladače). Výrobci ale často nabízejí i různé sezonní slevy.

Ceny nezávislého topení při objednání do výroby

Model Cena nezávislého topení
Škoda Octavia 25 900 Kč
Škoda Karoq 25 900 Kč
Škoda Superb 23 800 Kč
Škoda Kodiaq 23 800 Kč
Volkswagen Golf 47 800 Kč*
Volkswagen Passat 39 000 Kč
Opel Astra 30 000 Kč
Opel Insignia 38 000 Kč
Ford Mondeo 34 900 Kč
Ford Edge 30 000 až 39 800 Kč**
*včetně vyhřívaných předních sedadel **dle výbavy

Převzato z časopisu AUTO7

Kolik stojí nezávislé topení do auta? 24 tisíc, ale i dvojnásobek
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (65%) 8 hlas/ů

4 KOMENTÁŘE

  1. Nedává do os. auta vůbec smysl. Nepředehřívá motor a tepelný okruh vozu, což je to, co chcete, než vyrazíte v zimě(aby se i auto mělo dobře – menší spotřeba a opotřebení motoru hned po vyjetí). Teplovzdušné tak do karavanu na dlouhodobé stání či stavební buňky a tak.. Pokud máte možnost, doporučuji pořídit z výroby vozu teplovodní topení. Navíc lze v létě ve voze větrat a zvýšit komfort před jízdou za horkých dní.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: