Kolik může také stát nová Škoda Fabia? Klidně přes 600 000 Kč

 • Jasně, Fabii za 600 000 korun si normální člověk nenaspecifikuje

 • Když ale chcete, můžete se nechat u konfigurátoru unést

 • Pěkná obyčejná Fabia se solidní výbavou stojí okolo 360 000 Kč

Víte co? Zahrajeme si naší oblíbenou hru „kolik může stát nějaká nová škodovka, když v seznamu příplatků zaškrtáme úplně všechno“. Škoda totiž spolu s ceníkem nové Fabie vydala také její konfigurátor, takže pokud chcete, můžete si s konfigurátorem chvíli hrát a pečlivým vybíráním příplatků zkusit trumfnout naši nejdražší konfiguraci nové Fabie.

Doporučujeme: Nová Škoda Fabia je v zásadě pořád stejná. A to je dobře (první jízdní dojmy)

Jako základ jsme nejprve vybrali verzi Fabia Combi, která je už sama o sobě o 14 000 Kč dražší než klasický hatchback. Sáhli jsme po nejdražší specifikaci Monte Carlo, vybrali nejdražší barvu a kola a snažili se v konfigurátoru zaškrtnout všechno, co šlo. Jediné, co jsme nevybírali, byly různé příplatkové služby záruk a servisní balíčky, soustředili jsme se jen na výbavu a příslušenství.

Výsledkem je auto za 588 276 Kč a pokud bychom zaškrtli i předplacený servis a prodlouženou zárukou, cena hravě přeskočí 600 000 Kč. Konfiguraci takového auta si můžete stáhnout zde (PDF, 176 kB).

Dále jsme zkusili „krátkou“ Fabii nakonfigurovat ve výbavě Style, vybrali jsme znovu nejdražší motorizaci (1.0 TSI 81 kW s převodovkou DSG) a zaškrtávali vše, co šlo. Nakonec jsme se dostali na závratných 599 713 Kč. I konfiguraci tohoto vozu si můžete stáhnout zde (PDF, 176 kB).

Doporučujeme: Škoda Fabia Combi 1.0 TSI: Jaký byl půlrok ve společnosti benzinového tříválce

Určitě namítnete, že to je přece pitomost, že si nikdo normální takhle „nabušenou“ Fabii nekoupí. Jistě, tohle jsou spíše takové ty „novinářské“ specifikace, které vídáme v testech a které jsou na hony vzdálené tomu, čím jezdí lidé, kteří si Fabii kupují za vlastní peníze a pak jí pět let splácejí. Ale i takovým jsme sestavili rozumnou a podle nás docela pěknou Fabii.

Vycházeli jsme z výbavy Ambition a vybrali motor 1.0 TSI 70 kW, který je přece jen dynamicky nadanější než základní atmosférický tříválec. Zvolili jsme i příplatek za metalízu, ale jinak jsme se drželi s příplatky zkrátka. Výsledné auto by stálo 361 754 Kč a jeho konfiguraci si můžete stáhnout zde (PDF, 167 kB). Zajímavé ale je, že za vyšší výbavu Style s podobnými prvky byste dali jen o pár tisíc korun víc.

Kolik může také stát nová Škoda Fabia? Klidně přes 600 000 Kč
Ohodnoťte tento článek!
3.43 (68.57%) 7 hlas/ů

8 KOMENTÁŘE

 1. Škodovka a její rádoby ceny…Za 360 tisíc si můžete pořídit holou fabii s 1.0 motorem…Díky, ale ne! U konkurence se dají pořídit daleko lepší vozy, za lepší peníz!

  • Naprosto souhlasím. Nechápu škodovácké myšlení! Tohle ja vážně už výsměch a ještě se o tom píše na každém rohu! Já bych to nechtěl ani zadarmo!

 2. Ta ceny je přehnaná za takový kus šrotu co už kvalitově neodpovídá. Měli by si zaťukat na čelo a raději se zamyslet.

 3. To by jako opravdu dall někdo až 600 000,- za auto jako je fabie? To by musela být asi celá ze zlata ale 😀 Tohle už škodovka fakt přepískla, co myslíte?

  • Škodovka to přepískla už dávno, ty jejich modely a rádoby vylepšení jsou k smíchu! Nic do nich nebrat! Nestojí to za to!

 4. Vážně by do takového auta něko narval tolik? Dost pochybuju. Ta cena je otřesná! Model za 600 tisíc si přece normální člověk nekoupí ne?

 5. to je otřesné, takový nekřesťanský peníze bych za to nedal, mám doma konkurenční voňavku za 300 tis a jsem maximálně spokojen

 6. No to si snad dělaj srandu!! Já bych za ni nedal ani polovinu těch peněz. No jo škodovka opět nezklamala s cenou! Měli by se stydět!! Hnus.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: