Kia v lednu představí sportovní zadokolku. Zde je první upoutávka

  • Kia připravuje sportovní zadokolku

  • Inspiruje se v konceptu Kia GT z roku 2011

  • Pod kapotou najdeme na evropském trhu i diesel

  • Hlavním soupeřem bude BMW řady 3 a 4

Korejská automobilka Kia, která patří do koncernu Hyundai, brzy představí dlouho slibovanou zadokolku. Pracovně se jí zatím říká Kia GT a moc se toho o ní ještě neví. Není ani jasné, jestli to bude dvoudveřové kupé nebo čtyřdveřový sedan. Možná obojí. Sice ze stránek kia-world utekla jedna fotka prototypu, ale to může být klidně úplně jiný model.

Kia GT
Snímek, který unikl ze stránek kia-world.net, naznačuje připravovaný sedan. To ale může být klidně jiný prototyp. Moudřejší budeme v lednu
Technický základ si Kia vypůjčí v sedanu Genesis G70, což je nový luxusní model automobilky Hyundai pro americký trh. Pod kapotou se pravděpodobně objeví přeplňovaný benzinový dvoulitr a v Evropě určitě bude také turbodiesel 2,2 l. Bez něj by to nešlo. Šestiválce nečekejte, to spíše časem dorazí hybrid.

Doporučujeme: Kia Sportage 2.0 CRDi vs. Volkswagen Tiguan 2.0 TDI — Nečekaně vyrovnaní

O termínu uvedení nového sedanu nebo kupé Kia ještě nevíme nic. Hlavními soupeři budou BMW řady 3, Audi A4 a Mercedes třídy C. Koncept sportovní zadokolky Kia GT se představil už v roce 2011, takže přípravy značce zabraly docela dost času. Titulní video je pak první ze série upoutávek, které bude nyní celý prosinec automobilka postupně vypouštět.

Kia v lednu představí sportovní zadokolku. Zde je první upoutávka
Ohodnoťte tento článek!
1 (20%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: