Jiný kraj, jiný mrav. Slovenským autem roku je Kia Stinger, Karoq skončil čtvrtý

  • Také na Slovensku už znají svůj nejlepší vůz pro rok 2017

  • Škoda Karoq tentokrát neuspěla, skončila až na čtvrté příčce 

  • Z vítězství se raduje Kia Stinger 

Výsledky české ankety hledající nejlepší auto pro rok 2017 byly vyhlášeny začátkem ledna. Určitě už víte, že přesně podle předpokladů zvítězila Škoda Karoq. Je ale docela zajímavé sledovat, jak se umístění různých modelů v různých anketách liší. Právě Karoq například chybí ve finále evropského i světového auta roku. V sousedním Slovensku sice do finále postoupil, ale z vítězství se neraduje.

Slovenští kolegové oznámili výsledky své ankety včera. Do finále postoupilo devět modelů, přičemž patnáctičlenná porota označila jako vítěze Kiu Stinger. Stejný model se dostal i do českého finále čítající pět modelů, celkově obsadil čtvrté místo. Za Stingerem skončil ve slovenské anketě Opel Insignia, třetí je Suzuki Ignis, které porazilo čtvrtý Karoq o jediný bod. Shodou okolností tak v případě slovenské ankety skončil Stinger a Karoq přesně opačně.

Doporučujeme: Auto roku 2018 v ČR zná svého vítěze. Uhodli byste ho už před několika měsíci

Kia Stinger se může brzy dočkat ještě dalších mnohem větších úspěchů. Už za pár týdnů bude vyhlášen vítěz evropského auta roku, kde tento vůz bojuje s Alfou Romeo Stelvio, Audi A8, BMW řady 5, Citroënem C3 Aircross, Seatem Ibiza a Volvem XC40. Stejně tak Stinger figuruje ve finálové desítce světového auta roku.

Nutno podotknout, že si Kia Stinger získala také naše sympatie, jak se o tom můžete přesvědčit v nedávno zveřejněném redakčním testu:

Jiný kraj, jiný mrav. Slovenským autem roku je Kia Stinger, Karoq skončil čtvrtý
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: