Jeep odhalil šest nových konceptů. Hlavní roli hraje různě upravený Gladiator

  • Jeep každoročně připravuje koncepty pro akci Easter Jeep Safari. Ani letošní rok není výjimkou

  • Tentokrát automobilka připravila celkem šest konceptů

  • Protože je aktuální novinkou pick-up Gladiator, všechny nové koncepty mají karoserii pick-up 


Jeep každým rokem prezentuje na akci Easter Jeep Safari v Utahu nové koncepty. Letošní ročník je už třiapadesátý a ani tentokrát zde nebudou chybět nevšední automobily legendární značky. Jeep připravil celkem šest nových konceptů. A protože aktuální novinkou na trhu je pick-up Gladiator, nepřekvapí, že všech šest má karoserii pick-up.

Většina také přímo z nového Gladiatoru vychází. Konkrétně je řeč o konceptech Wayout, Flatbill, Scrambler a Gravity. První jmenovaný dostal prodlouženou střechu vybavenou rozkládacím stanem. Součástí výbavy jsou také sedmnáctipalcová kola s terénními pneumatikami a zvýšený podvozek. Pod kapotou je benzinový šestiválec Pentastar.

Nový Jeep Wrangler oficiálně dorazil na český trh. Vypadá stejně a jezdí lépe

Koncept Flatbill kombinuje Gladiator se světem motokrosu. Vyznačuje se zejména korbou uzpůsobenou k převozu dvou motocyklů. Scrambler pro změnu odkazuje svým zbarvením na starý model CJ8 Scrambler z osmdesátých let, zatímco Gladiator Gravity představuje řadu prvků z příslušenství vylepšujících praktické vlastnosti vozu (jako například nosiče na korbu).

Pátý koncept Jeep J6 vychází z provedení Wrangler Rubicon. Také tento vůz byl přestavěn na pick-up, ovšem s dvoudveřovou kabinou. A konečně M-715 Five-Quarter je automobil založený na modelu M-715 z roku 1968, který ale prošel řádnou úpravou zahrnující například instalaci přední části karoserie vyrobené z karbonu nebo novou korbu. Pohání ho kompresorem přeplňovaný osmiválec Hemi 6,2 l o výkonu více než 700 koní.

Všechny koncepty si můžete prohlédnout v přiložené galerii.


Jeep odhalil šest nových konceptů. Hlavní roli hraje různě upravený Gladiator
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: