Jeep Grand Commander je velké sedmimístné SUV. Ale zatím jen pro Čínu

  • Jeep Grand Commander je sedmimístná novinka pro Čínu

  • Mimo důležitý asijský trh se patrně vozit nebude

  • Premiéru si odbude až v dubnu na autosalonu v Pekingu

  • Jeep chystá ještě velké luxusní SUV Wagoneer

Automobilka Jeep patřící do koncernu Fiat-Chrysler se nechala slyšet, že zvažuje vstup do segmentu luxusních SUV. Na trh se má vrátit luxusní velký model Wagoneer, který kdysi pomohl celou kategorii luxusních offroadů založit. Jenže na ten se nyní nediváme. Před premiérou byl totiž prozrazen jiný velký model, konkrétně Grand Commander pro Čínu.

První zprávy z Číny informují o tom, že by měl mít Jeep Grand Commander pod kapotou v základu dvoulitrový čtyřválec s turbem o výkonu 231 koní, silnější varianta má nabídnout 261 koní. Sedmimístné provedení bude za příplatek, v základu má být Grand Commander pětimístný.

Doporučujeme: Pět luxusních bazarových SUV, která lákají cenou, ale jsou černou dírou na peníze

Otázka je, jak moc nás musí mrzet, že se podle všeho nebude sedmimístný Jeep Grand Commander vozit mimo čínský trh. Ohledně použité techniky toho také zatím moc nevíme, protože světovou premiéru si Jeep Grand Commander odbude až na autosalonu v Pekingu v dubnu.

Jeep Grand Commander tak zřejmě nedostanou ani zákazníci v USA, kde je značka „domací“. Právě pro USA má dorazit luxusnější verze Wagoneer (nebo Grand Wagoneer). Ta má mít vlastní platformu, osmiválec a cenou okolo 100 000 dolarů v luxusním provedení má konkurovat právě Range Roveru, Mercedesu GLS a dalším podobné koncipovaným velkým prémiovým SUV.

Jeep Grand Commander je velké sedmimístné SUV. Ale zatím jen pro Čínu
Ohodnoťte tento článek!
2.67 (53.33%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: