Jediný funkční exemplář prvního modelu Alfa Romeo je na prodej. Stojí vážně dost

  • Alfa Romeo G1 byl první sériový model této italské značky 

  • Celkem vzniklo pouhých 52 exemplářů

  • Jediný funkční vůz na světě jde do prodeje, očekává se cena v řádu několika desítek milionů 

Alfa Romeo je jednou z automobilek, které mají za sebou velmi dlouhou historii. Na jejím začátku stál model G1, první sériově vyráběný automobil značky Alfa Romeo z počátku dvacátých let minulého století. Mnoho těchto vozů nevzniklo, přesto se jeden funkční dochoval až do dnešních dnů a dokonce si ho můžete pořídit. Tedy pokud máte na kontě mnoho volných milionů korun.

Nabízený vůz je totiž velmi unikátní zboží. Celkem Alfa Romeo vyrobila 52 exemplářů (včetně dvou prototypů), ten nabízený má výrobní číslo 6018. Je zcela funkční. Všeobecně se předpokládá, že žádný jiný exemplář v takovém technickém stavu aktuálně na světě už neexistuje. Proto si bude muset případný zájemce připravit hodně peněz. Historická Alfa půjde do dražby v lednu a odborníci očekávají cenu kolem 1,5 milionu dolarů. To je v přepočtu více než třicet milionů korun.

Doporučujeme: Prohlédněte si monopost F1 v barvách Alfa Romeo. Za volant usedne Ericsson a Leclerc

Prodávaná Alfa Romeo G1 osazená obřím řadovým šestiválcem o objemu 6,3 litru s výkonem osmdesát koní zamířila z výrobní linky rovnou do Austrálie, kde jezdila zhruba do poloviny šedesátých let. V sedmdesátých letech vůz prošel renovací, další renovace proběhla o třicet let později.

Dražbu, v rámci které si budou moci zájemci kromě Alfy Romeo G1 pořídit i řadu dalších zajímavých aut, pořádá aukční síň RM Sotheby’s. Akce proběhne v americkém Pheonixu ve dnech od 18. do 19. ledna.

Jediný funkční exemplář prvního modelu Alfa Romeo je na prodej. Stojí vážně dost
Ohodnoťte tento článek!
4.33 (86.67%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: