Je dobře, že se o designu nové Octavie mluví, říká šéfdesignér Kabaň

Neurazí, ale ani nenadchne. To léta platilo o designu škodovek. Příznivci značky ho označovali za nadčasový, odpůrci za nevýrazný. Až na výjimky jako Yeti nebo Roomster každopádně vzhled škodovek žádné silné emoce nevyvolával. To se ale má změnit. Ukázal to už současný Superb, do jisté míry i nové SUV Kodiaq… a teď facelift Octavie. Šéfdesignér Jozef Kabaň chce, aby design aut s okřídleným šípem na kapotě byl emocionálnější.

Dělené světlomety podle něj dávají Octavii výraznější charakter. Řekl to na úterním odhalení modernizované Škody Octavia ve vídeňské Akademii výtvarných umění. Rozporuplné ohlasy veřejnosti mu vrásky na čele nedělají. „Je dobře, že se o vzhledu nové Octavie mluví,“ řekl. „Design má být výrazný, vyvolávat emoce“.

Doporučujeme: Cyklistický fenomén Wiggins bude propagovat Škodu. Chystá se masivní kampaň

Faktem je, že naživo nepůsobí nová příď zdaleka tak kontroverzně, jako to může vypadat na některých fotkách. Ani tolik nepřipomíná starší Mercedes třídy E. Ve Vídni jsme viděli tmavé kombi a bílý liftback Octavia RS. U světlé karoserie je mezera mezi světly pochopitelně výraznější. Pořád ale nevíme, jak bude nový design fungovat v kombinaci se základními halogenovými světly.

Co ze snímků není patrné vůbec, ale při osobním setkání si toho všimnete docela snadno, je změna postoje. Hlavně u RS. Mírné rozšíření rozchodu zadních kol v kombinaci s odpovídajícimi úpravami karoserie dává liftbacku sportovnější proporce. Zejména při tříčtvrtečním pohledu zezadu.

Fotografie z vídeňské premiéry najdete v galerii dole. Pokud hledáte informace o technice, motorech a výbavě nové Škody Octavia, ty jsme přinesli už dříve v samostatném článku:

Škoda Octavia s novou tváří oficiálně přijíždí. Má chytrá světla a zastaví před chodcem

Je dobře, že se o designu nové Octavie mluví, říká šéfdesignér Kabaň
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: