Po jakém autě touží ženy nejvíc? Není to ani Škoda, ani prémiový crossover

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Také ženy vyhlašují každoročně svůj vůz roku 

  • Letošním vítězem není ani vůz prémiové značky, ani crossover 

  • Škoda ženy evidentně vůbec nezaujala, naopak nejvíce je okouzlil ekologický Hyundai Ioniq 

Konec roku tradičně přináší výsledky nejrůznějších anket. Už jsme tu například měli vyhlášení nejlepšího auta pro tahání přívěsů, dnes můžeme přidat další poměrně zajímavou anketu, v rámci které vybírají svůj vůz roku výhradně ženy. Tak tedy, po čem ženy touží?

Přehled vítězů všech kategorií najdete v přiložené fotogalerii. Nebudeme vás napínat, celkové prvenství přisoudily ženy modelu Hyundai Ioniq, ten zároveň logicky zvítězil také v kategorii Green Car. Kdyby vás to snad zajímalo, Škoda neuspěla ani v žádné z dílčích kategorií. Asi se zkrátka ženám její modely nelíbí.

Doporučujeme: Hyundai Ioniq Electric vs. Nissan Leaf vs. BMW i3 — Kdo dojede nejdál? Na 200 km zapomeňte

O vítězích v této anketě rozhoduje mezinárodní porota, podobně jako tomu je například u evropského auta roku (COTY). Ta má 25 členů a jak asi tušíte, všechno to jsou ženy, přičemž ty pocházejí z dvaceti zemí celého světa od Německa po Vietnam. Nominovaná auta se hodnotí podle ženských kritérií, což v praxi znamená, že není rozhodující ani výkon, ani rychlost.

Podle oficiálních stránek jde především o bezpečnost, cenu ve vztahu k nabízené užitné hodnotě, samozřejmě vzhled, prostor uvnitř, použitelnost pro děti, jednoduchost řízení, sex-appeal, přístup k životnímu prostředí a dokonce i barvu.

Pro úplnost dodejme, že minulý rok tento titul získal Jaguar F-Pace, před tím uspělo Volvo XC90, Mercedes-Benz třídy S, Ford Fiesta, Range Rover Evoque nebo Citroën DS3.

Po jakém autě touží ženy nejvíc? Není to ani Škoda, ani prémiový crossover
Ohodnoťte tento článek!
2.3 (46.67%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: