Jaká jsou nejoblíbenější auta v zemích Evropy? O Octavii se zákazníci perou nejen u nás

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Seznam nejprodávanějších modelů v jednotlivých státech Evropy ukazuje, že se Octavia těší mimořádné přízni i jinde než u nás 

  • Auta kategorie SUV v tomto žebříčku příliš nezabodovala 

  • Zaujme také velké a drahé Volvo S90/V90 coby nejprodávanější vůz Švédska 

Evropskému trhu se daří. Podle statistik Jato Dynamics zaznamenala Evropa během prvních šesti měsíců letošního roku růst o 2,7 %, když zde bylo prodáno 8,66 milionu automobilů, přičemž rostlo dvacet z dvaceti sedmi sledovaných trhů. Nejvíce se dařilo automobilce Volkswagen, která definitivně překonala Dieselgate a s celkovým výsledkem 988 500 registrovaných aut zaznamenala nejúspěšnější první polovinu roku za posledních dvacet let.

Naopak se nedařilo automobilce Fiat. Ta doplácí na přítomnost starších modelů v nabídce a nedostatek dnes tolik oblíbených SUV. Za vše mluvím fakt, že se tato italská automobilka spoléhá zejména na model 500, který už je ale starý přes deset let. V širších souvislostech ovšem nejde o zas až tak velkou tragédii, protože do koncernu FCA patří i Jeep a tomu se naopak v první polovině letošního roku díky novému Compassu dařilo. Zatímco minulý rok tato automobilka prodala v prvním pololetí 53 500 vozů, letos to bylo bezmála devadesát tisíc.

Doporučujeme: Nejprodávanější značky na evropském trhu za první pololetí — Volkswagen vládne

Zajímavý je také pohled na to, které konkrétní modely jsou aktuálně nejprodávanější v jednotlivých státech. V tomto žebříčku si velmi dobře vede Škoda Octavia, která získala tento titul nejen u nás, ale také třeba v Polsku nebo ve Švýcarsku. Hned v několika zemích je nejoblíbenější rovněž Golf. Za pozornost stojí i skutečnost, že sice prodeje crossoverů rostou, ale fakticky titul nejprodávanějších aut získal některý z nich jen výjimečně. Konkrétně Vitara v Maďarsku a Qashqai v Irsku. Všechna nejprodávanější auta si můžete prohlédnout v galerii.

Zdroj: Autocar

Jaká jsou nejoblíbenější auta v zemích Evropy? O Octavii se zákazníci perou nejen u nás
Ohodnoťte tento článek!
2.38 (47.5%) 24 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. Řekl bych, že zrovna u nás se už zákazníci neperou o žádný model od škodovky ne? Kort, když škodovce klesají prodeje právě u nás. Já osobně bych octavku, ani jiný model nechtěl, vy ano? Dle mého je tu plno lepších a levnějších automobilek, co myslíte vy?

PŘIDAT KOMENTÁŘ: