Impreza už brzy dostane většího sourozence. Subaru představí nový Forester

  • Subaru oznámilo premiéru nové generace modelu Forester 

  • Zatím je k dispozici pouze jeden obrázek 

  • Podle dřívějších informací je ale jisté, že Forester dostane stejný technický základ jako nová generace modelů Impreza a XV 

  • Odhalení proběhne koncem března v New Yorku 

Ženevský autosalon ještě ani neskončil a už se začínají objevovat informace týkající se další velké motoristické události tohoto roku, která proběhne na přelomu března a dubna v New Yorku. Například automobilka Subaru oznámila, že zde představí novou generaci modelu Forester.

Doporučujeme: Test Subaru Impreza 2.0i Lineartronic — Stará škola s výborným podvozkem

Aktuální čtvrtá generace se světu poprvé ukázala na podzim roku 2012, k nám tento model dorazil na jaře 2013. Téměř šest let působení na trhu je tak akorát, takže nastal čas na generační výměnu. Jak bude nový Forester vypadat, to nám jen vzdáleně naznačuje první zveřejněný obrázek. Další podrobnosti Subaru zatím nezveřejnilo. Přesto se dá ledasco z dřívějších informací odvodit.

Tak především Subaru už dříve říkalo, že nová platforma, na které aktuálně stojí Impreza a XV, vznikla tak, aby posloužila coby základ všem nastupujícím modelům bez ohledu na konkrétní kategorii a druh pohonu. I Forester tedy bude tento technický základ sdílet. V tiskových zprávách se proto zajisté dočteme o nižším těžišti a o výrazně tužší karoserii. Vzhledem k tomu, jak jezdí XV, je to rozhodně dobrá zpráva.

Doporučujeme: Omlazené Subaru Outback je bezpečnější a pohodlnější. Vyzkoušeli jsme ho ve Finsku

Očekávat opět můžeme bezstupňovou převodovku Lineartronic a systém EyeSight, což jsou spolu s motory typu boxer věci, na kterých si aktuálně Subaru zakládá. Naopak diesel se už pod kapotou Foresteru neobjeví a otazník visí nad manuální převodovkou. Manuál totiž není kompatibilní se systémem EyeSight, jenže právě ten chce automobilka v rámci snahy o maximální bezpečnost v budoucnu více prosazovat. Mimochodem, pokud nebudeme počítat dosluhující WRX STI a BRZ, pak je právě končící generace Foresteru posledním Subaru na českém trhu, které lze s manuální převodovkou pořídit.

Veškeré podrobnosti týkající se páté generace Subaru Forester se dozvíme nejpozději 28. března, kdy proběhne v New Yorku oficiální tisková konference.

Subaru Forester 2019 1

Impreza už brzy dostane většího sourozence. Subaru představí nový Forester
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (75.56%) 9 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: