Hyundai Kona se po faceliftu tváří sportovněji. Vyjede i ve verzi N Line

  • Korejská automobilka představila facelift svého městského crossoveru Kona

  • Auto se na českém trhu poprvé objeví ve sportovně střiženém provedení N Line

  • Mild-hybridní 48V systém je nově dostupný pro všechny naftové motory i benzinový 1.0 T-GDI

Hyundai Kona je v prodeji zhruba tři roky a tak přišel čas na facelift v polovině životního cyklu. Design vozu se poměrně znatelně posunul. Velké proměny se odehrály hlavně na přídí. Auto dostalo nový nárazník, upravenou masku chladiče i světlomety. Vůz je díky novým dílům také o 40 mm delší než předchozí verze.

Vzhled vozu ještě posouvá nová sportovní výbava N Line, kterou známe i z jiných modelů značky. Auto dostalo „dynamický“ přední nárazník, rozšíření podběhů kol nebo aerodynamický spoiler. K mání jsou také 18palcová kola se speciálním designem. Paket N Line se promítá i v kabině, kde najdeme například kovové pedály, logo N na řadicí páce či kontrastní barevné prošívání sedadel. Nově se u modelu Kona objevuje také větší 10,25palcový displej zábavního systému.

Z Nošovic do Evropy již míří kompletní modelová řada nového Hyundai i30. Automobilka zahájila výrobu verze N Line

Relativně širokou paletu motorů zahrnují i 48V mild-hybridní jednotky včetně vznětové jedna-šestky Smartstream o výkonu 136 koní. Ta je spojena buď se sedmistupňovou automatickou převodovkou 7DCT nebo se šestistupňovým manuálem. Mild-hybrid funguje i ve verzi s pohonem všech kol či s benzinovým motorem 1.0 T-GDI.

Na přání se objevuje i převodovka iMT s elektronicky řízenou spojkou. Tento systém se objevil už v nové Hyundai i30, známe ho z modelů sesterské automobilky Kia. Dá se předpokládat, že Kona se bude po faceliftu nabízet i plně elektrickém provedení, zřejmě se ale se svým designem ukáže později. Hned k mání však bude full-hybrid kombinující zážehový motor 1.6 GDI s elektromotorem. Systém má celkový výkon 141 koní a několik kilometrů čisté elektrické jízdy zajistí baterie s kapacitou 1,56 kWh.

Hyundai Kona po faceliftu včetně sportovního provedení N Line se objeví v shoroomech na konci letošního roku. Kona Hybird se pak bude prodávat od začátku roku 2021. Představení Kony Electric slibuje Hyundai na nejbližší budoucnost.

Hyundai Kona se po faceliftu tváří sportovněji. Vyjede i ve verzi N Line
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (66.67%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: