Hyundai a Uber chystají vlastní letadlo. Zavoláte si ho přes mobil

  • Hyundai a Uber oznámily partnerství zaměřené na leteckou přepravu osob

  • Spolupráce byla představena na veletrhu CES 2020

  • Letoun PAV S-A1 by měl být pro 4 cestující + pilot

  • Dolet činí 100 km, maximální rychlost 290 km/h

Na právě probíhajícím veletrhu spotřební elektroniky CES 2020 v Las Vegas společnosti Hyundai a Uber oznámily partnerství, které bude rozvíjet přepravu osob vzduchem. Podobné plány již dříve oznámilo Porsche, které se dohodlo se společností Boeing. Hyundai a Uber budou společně vyvíjet takzvané konvertoplány s názvem Uber Air Taxi, na nichž bude založena budoucí síť pro sdílenou leteckou přepravu.

Pohon letounu je čistě na elektřinu a dolet má dosahovat zhruba 100 km.
Do kabiny se vměstnají čtyři cestující a jeden pilot, který sedí vpředu.

Návštěvníci CES 2020 mají možnost si koncept přepravního letounu dokonce prohlédnout. Označovaný je jako PAV S-A1 a umí přistávat/vzlétat vertikálně, je poháněn elektrickým proudem a zvládne letět až 290 km/h. Doba dobíjení by měla činit pouze pět až sedm minut.

Maximální dolet by měl být něco okolo 100 km a do kabiny se vměstnají čtyři cestující a jeden pilot, který sedí vpředu. V budoucnu by měla být letecká sužba Uber Air Taxi zcela autonomní.

Rok po smrtelné nehodě autonomního vozu Uber je jasno. Firma se postihu bát nemusí

Hyundai bude zaštiťovat výrobu techniky, Uber se postará o podporu ve vzdušném prostoru. Kromě toho by měl zajišťovat dopravu osob k letounům před odletem a další dopravu po přistání v destinaci. Leteckou přepravní službu Uber by si zákazníci měli přivolávat úplně stejně jako doposud, tedy mobilním telefonem. Kde a jak se bude do letounů nastupovat, tisková zpráva nezmiňuje.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: