Hummer vstává z popela. Bude mít 1000 koní a 1300 Nm

  • GM plánuje elektrický pick-up Hummer EV uvést na trh v roce 2021

  • První informace výrobce odhalil v reklamách během fotbalového Super Bowlu

  • Nový elektrický Hummer zrychlí z 0–100 km/h za 3 sekundy

General Motors, respektive značka GMC, před několika dny uvolnila první fotografii přední části mohutného automobilu, na němž se na podsvícené liště skví jméno zaniklé automobilky Hummer. Tuto fotografii doplnila o tiskou zprávu, ve které uvádí, že jméno Hummer se skutečně vrací, a to v podobě elektromobilu. Na přímý dotaz magazínu insideevs.com firma uvedla, že bude jednat o jedinečný pick-up, který se v prodeji objeví někdy v průběhu roku 2021.

Vyzkoušeli jsme Bureko 6×6: Jak jezdí monstrum z Českých Budějovic?

A první konkrétní informace už máme. Během uplynulého víkendu se v amerických televizních mediích, jež mají vysílací práva na fotbalový Super Bowl, tamější nejsledovanější sportovní událost roku, objevila pětice spotů, kde GMC slibuje „tichou revoluci“. Z těchto krátkých reklam vyplývá, že konkurent Tesly Cybertruck zrychlí z 0–100 km/h za tři sekundy, výkon jeho elektromotoru činí 735 kW (1000 koní) a točivý moment dosahuje 1300 Nm!

O designu lze pouze spekulovat, ale je jasné, že Humer EV bude pořádný kus auta. Ostatně motto Hummeru znělo „Go big or go home!“ a podle jediné uvolněné fotky přední masky auto vypadá skutečně mohutně.

V celé své kráse se elektrická novinka značka GMC ukáže 20. května 2020.

Elektrickým Hummerem, ovšem postaveným na zakázku, už jezdí například Arnold Schwarzenegger. Ten si nechal vyrobit hned několik elektrických specialit včetně třeba Mercedesu třídy G.

Hummer vstává z popela. Bude mít 1000 koní a 1300 Nm
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: