Honda NeuV je městský elektromobil, který vám bude vydělávat peníze

  • Ani Honda nechybí na veletrhu CES 

  • Kromě jiného tu představuje koncept městského vozítka NeuV

  • Základní myšlenka vychází z předpokladu, že běžně váš vůz 96 % času stojí a nemá žádné využití 

  • Honda NeuV by zbytečný čas dokázala přeměnit na peníze 

Výčet automobilek účastnících se veletrhu CES 2017 je opravdu dlouhý a nechybí na něm ani Honda. Jednou z jejích novinek je koncept městského elektromobilu NeuV. Jeho hlavním přínosem má být skutečnost, že by majitelům mohl sám vydělávat peníze.

Doporučujeme: Honda Civic se konečně představuje i v provedení pro evropský trh

Myšlenka je jednoduchá. Hodna v rámci průzkumu zjistila, že automobily vlastněné soukromými osobami běžně stojí 96 % času bez jakéhokoliv využití. A protože budoucnost má být plná konektivity a hlavně autonomního řízení, nabízí se podle japonské automobilky zajímavá možnost. Zatímco vy budete sedět doma (nebo pracovat), koncept NeuV by mohl převážet v rámci sdílení automobilu jiné lidi.

Vše by propojila aplikace v chytrých telefonech a protože by koncept NeuV tuto činnost nedělal zdarma, vydělával by vám tím peníze. Je zde ale ještě jeden způsob, jak dokáže být tato studie auta budoucnosti užitečná. Akumulátory by se nabily přes noc, ale tento elektromobil může i zpětně posílat elektřinu do sítě. Dělal by to v době, kdy je odběr největší, a elektřina tudíž dražší. Teoreticky by tak vydělávat i během stání v garáži.

Doporučujeme: Také Hyundai představil na veletrhu CES svoje vozidlo budoucnosti. Vlastně to ale není auto

Jinak jde o dvoumístný elektromobil s dojezdem až 320 km. Výkon dosahuje 55 kW a počítá se i se systémem bezdrátového dobíjení. Do zavazadelníku umístěného za sedadly je navíc integrován elektrický skateboard. Ten máte využít na ujetích posledních metrů (nebo kilometrů) od zaparkovaného auta do cíle vaší cesty.

Kromě této studie, která ze všeho nejvíce připomíná Smart ForTwo budoucnosti, Honda představila na veletrhu CES také například systém, díky kterému se motocykl nepoloží na bok ani ve chvílích, kdy bude stát zcela v klidu.

Honda NeuV je městský elektromobil, který vám bude vydělávat peníze
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 1 hlas/ů

1 komentář

  1. Dobré, ale v ČEZku zatím nepoužitelné. “Vyběrová řízení” na dodavatele systémových služeb jsou dělána na míru několika vyvoleným. Zkoušel jsem se do toho zapojit s vlastní elektrárnou s akumulací ale není šance navíc jim ten kšeft vyvoleným hlídá i stát šílenou byrokracií a poplatky, takže pokud nedisponujete megawaty tak na tom proděláte díky špatně státem nastaveným tržním podmínkám. Je to škoda, protože na to zbytečně doplácí i spotřebitelé.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: