Hennessey Maximus: Texaský masakr motorovou silou má osmiválec Hellcat o výkonu 1000 koní

  • Tisíc koní nemusí mít pouze hybridní Ferrari SF90, ale také třeba „obyčejný“ Jeep Gladiator 

  • Nový americký pick-up prošel péčí u Hennessey zahrnující kromě jiného kompresorem přeplňovaný osmiválec Hellcat o výkonu 1000 koní 

  • Vznikne pouze 24 exemplářů. Cena jednoho z nich je v přepočtu 4,6 milionu


Svět aktuálně ohromilo nové Ferrari SF90 Stradale osazené hybridním pohonným ústrojím čítajícím čtyři motory, kdy celkový výkon vozu činí 1000 koní. K podobným výkonům ale existují i jednodušší cesty a mohou je nabízet auta, od kterých byste to asi ani nečekali. Jedním takovým je na pohled celkem obyčejně vypadající Jeep Gladiator přejmenovaný na Hennessey Maximus 1000.

Označení tohoto pick-upu v podstatě říká úplně všechno. Texaský úpravce je totiž známý stavbou enormně výkonných aut včetně jednoho, které by mělo být jedním z vůbec nejrychlejších strojů planety. Maximus místo původního motoru používá kompresorem přeplňovaný osmiválec známý z aut jako Challenger Hellcat. Jenže osmiválec o objemu 6,2 litru prodělal ještě další úpravy. Dostal například nerezový výfuk, novou řídicí jednotku nebo jiný palivový systém. Výsledkem je, jak napovídá označení auta, 1000 koní. Navíc v imperiálních jednotkách. „Po našem“ je to dokonce 1014 koní neboli 746 kW.

Jeep odhalil šest nových konceptů. Hlavní roli hraje různě upravený Gladiator

Hennessey Maximus 1000 má také upravený podvozek. Světlá výška byla zvýšena zhruba o 15 centimetrů, jiné jsou i tlumiče a vůz stojí na dvacetipalcových kolech obutých do terénních pneumatik. Nechybějí nové nárazníky, diodová světelná rampa na střeše nebo interiér čalouněný kůží. Úpravce bohužel neuvádí, jak rychlý takový Maximus v praxi je, svezení to ale zajisté bude zajímavé.

Případní zájemci by si měli pospíšit. Hennessey vyrobí pouze 24 exemplářů a výroba bude zahájena v červenci. Stavba nebude nijak rychlá, Hennessey totiž potřebuje na úpravu jednoho Jeepu Gladiator čtyři měsíce. Zákazníky vyjde tato specialita v přepočtu na 4,6 milionu korun. V ceně je ovšem započítán také nákup sériového Jeepu.


Hennessey Maximus: Texaský masakr motorovou silou má osmiválec Hellcat o výkonu 1000 koní
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: