Harley-Davidson oslaví 115. narozeniny v Praze. Přijede až sto tisíc motorkářů

  • Harley-Davidson oslaví v roce 2018 už 115. výročí

  • Centrem celosvětových oslav se stane Praha

  • Pořadatelé očekávají účast až 100 000 návštěvníků

  • Na přípravách se podílí i pražský magistrát, ministerstvo pro místní rozvoj, Středočeský kraj a Policie ČR

Legendární americký výrobce motocyklů Harley-Davidson bude slavit významné jubileum. V roce 2018 uplyne již 115 let od okamžiku, kdy William S. Harley a tři bratři Davidsonové dokončili kůlničce v americkém Milwaukee stavbu motokola poháněného motorem vlastní konstrukce a položili tak základy nejkultovnější motocyklové značky světa. Mezinárodní oslavy výročí budou probíhat v Praze.

Proč zrovna tady? Podle zástupců značky hledala firma lokalitu dobře dostupnou po zemi i vzduchem, s dostatečnými ubytovacími kapacitami   a turisticky atraktivní. Organizací oslav byl za českou stranu pověřen šéf pražského dealerství H-D Jaroslav Vavřina, který již několik let pořádá úspěšné Prague Harley Days.

„Když se vybírá místo pro takovou událost, jako je 115. výročí Harley-Davidson a jeho oslavy, tak je to vždy veliké dobrodružství. Místo, kam Harley-Davidson chce takovou oslavu umístit a kde ji chce uspořádat, musí splňovat celou řadu kritérií,“ říká Trevor Barton z evropské centrály H-D. „Místo musí mít vynikající infrastrukturu, musí být výborně dostupné z celého světa, jak po zemi, tak leteckou dopravou. Musí mít dostatek restaurací, přátelskou atmosféru, musí být velmi atraktivní pro ty, kdo se chystají do takového místa přijet. A my jsme přesvědčeni, že Praha ani v nejmenším netrpí nedostatkem v jakémkoliv z těchto ohledů.“

Na základě zkušeností s oslavami 110. výročí v Římě pořadatelé očekávají příjezd nejméně 60 000 motocyklů, 18 000 spolujezdců a přibližně stejný počet návštěvníků bez motocyklu. Hlavním stanovištěm oslav bude holešovické výstaviště.

Harley-Davidson na organizaci spolupracuje s ministerstvem pro místní rozvoj, magistrátem hl. m. Prahy, Středočeským krajem i Policií ČR. První náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek na dnešní tiskové konferenci ocenil, že organizátoři na přípravách spolupracují s PČR: „Oceňuji pořadatele, organizátora, že neponechal nic náhodě a opravdu se zeptal všech subjektů, které na území hlavního města Prahy mají s obdobnými akcemi zkušenost a že se pravidelně každý měsíc scházíme a snažíme se opravdu připravit na všechna rizika.“

Další informace najdete v přiložené tiskové zprávě:

Otevřít tiskovou zprávu

Harley-Davidson oslaví 115. narozeniny v Praze. Přijede až sto tisíc motorkářů
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: