Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci

  • Důkladně přepracovaný Fiat 500 byl představen letos v červnu

  • Přestavbu má na svědomí společnost Giannini Automobili 

  • Motor pochází z Alfy Romeo 4C Spider a je uložen vzadu 

  • Nové video ukazuje Giannini 350GP v akci 

Fiat 500 je na trhu už velmi dlouho a s tím také souvisí obrovské množství nejrůznějších úprav. Samotná automobilka staví sportovní verze Abarth, které mohou být docela extrémní a především dost drahé, jak ukázal před časem náš test. Ne každý se ovšem spokojí s tovární přestavbou, a tak vznikají stroje jako Giannini 350GP.

Giannini Automobili je italská společnost s dlouhou tradicí, která se kromě jiného zaměřuje také na tuning. A protože letos slaví 100 let své činnosti, vznikla radikálně přestavěná pětistovka. Vůz dostal spoustu karbonu, pořádně rozšířený podvozek a zejména motor původem z Alfy Romeo 4C.

Doporučujeme: Alfa Romeo 4C Spider vs. Porsche 718 Boxster S — Dva světy

Přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,75 litru byl také upraven, takže zde nabízí výkon 257 kW (350 k). Uložen je vzadu a pohání kola zadní nápravy. Vůz samotný se představil letos v červnu, aktuálně se na internetu objevilo video, které ukazuje italský speciál v akci. Svezení to může být zajímavé.

Rozsahu přestavby ovšem odpovídá také cena. Giannini Automobili nevyrobí více než 100 exemplářů, přičemž za jeden si řekne v přepočtu téměř čtyři miliony korun. Jestli nakonec nebude lepší nějaké to Porsche…

Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: