Galerie na středu: 10 nejlevnějších kombíků s automatem na českém trhu

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Nejlevnější kombi se samočinnou převodovkou stojí 267 900 Kč

  • Nejlevnější takový vůz segmentu C je Opel Astra ST

  • Litrový tříválec s turbem je dnes naprosto běžný

Většinou je každému jasné, které značky patří mezi ty levnější a které si za podobný produkt nechají zaplatit víc. Jakmile ale začneme kombinovat určité specifikace pohonu a třeba karosářských variant, ne vždy se automaticky nejlevnější značka řadí k těm nejvýhodnějším nabídkám. Například Dacia ještě donedávna neměla v nabídce automat, takže kdo nechtěl řadit a potřeboval kombík, měl u tradičně nejlevnější značky na trhu smůlu.

Doporučujeme: Galerie na středu: Vyplatí se nejoblíbenější auta s dieselem? Jen když najedete stovky tisíc km

To už teď neplatí a asi není překvapením, že po zavedení samočinné robotizované převodovky je i Dacia vedoucí značkou mezi nejlevnějšími kombíky s automatem. Ale jak je to dál? Podívali jsme se na aktuální nabídku na trhu a vybrali desítku nejlevnějších vozů se samočinným řazením, které mají karoserii kombi.

Obliba automatických převodovek roste. Například pro řidiče s tělesným postižením, nebo jen pro ty, kteří se se spojkou v hustém a hektickém městském provozu necítí úplně komfortně, je automat naprostým vysvobozením a zárukou mobility. A někdo si prostě jen na automat zvykl a už by nic jiného ve svém každodenním autě nechtěl.

Galerie na středu: 10 nejlevnějších kombíků s automatem na českém trhu
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 4 hlas/ů

1 komentář

  1. Musim rict, ze jsem prijemne prekvapen. Tak trochu jsem tusil, ze se da koupit samocinna prevodovka i v relativne levnych autech, ale ze se da jiz kolem 400.000 poridit automat s menicem, je pro me celkem novinka. Nejak jsem uvizl v dobach, kdy plnohodnotne automaty znamenaly spise dvojnasobnou investici a u relativne lacinych aut se zakaznik musel spokojit s robotem a pouze vyjimecne narazil na dvojspojku nebo CVT.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: