Galerie: Škoda představila facelift Rapidu. Ale ne toho českého

TIP Klikněte na galerii pro větší zobrazení

  • Tento facelift Škody Rapid se nás ještě netýká 

  • Škoda představila aktualizovaný Rapid pro indický trh 

  • Modernizace evropského provedení se očekává příští rok 

Škoda Rapid má po faceliftu, ovšem ten se nás zatím netýká. Řeč totiž není o Rapidu, který všichni dobře známe, ale o indickém provedení. Jeho modernizovaná verze byla aktuálně odhalena a my si ji můžeme prohlédnout na sérii oficiálních snímků.

Vůz dostal přepracovanou přední část, která ho více přiblížila evropské verzi a v Indii prodávaným sourozencům v podobě modelů Octavia a Superb. Jiná je maska, nárazník, i světla s diodami denního svícení.

Doporučujeme: Škoda Octavia 2017: Facelift se světly ve stylu Mercedesu byl odhalen

Do interiéru si mohou indičtí zájemci pořídit třeba multimediální systém nebo osvětlení prostoru pro nohy. V seznamu výbavy najdeme například dešťový senzor, tempomat a parkovací senzory. Indická média pak upozorňují na standardní bezpečností výbavu, což znamená ABS a dva airbagy. Z evropského pohledu je to trochu nezvyk. ESP dostanou jen některé verze.

Největší novinkou indické modernizace je příchod nového naftového motoru o objemu 1,5 l. Dosahuje maximálního výkonu 81 kW (110 k) a kromě standardní manuální převodovky může spolupracovat také se sedmistupňovým DSG. Zážehová alternativa má objem 1,6 litru a facelift se jí nedotkl.

Doporučujeme: Od Felicie po Octavii RS: 10 nejlepších ojetin značky Škoda

Pokud jde o evropskou Škodu Rapid, také na tu se chystá modernizace. Dočkat bychom se jí měli ale až příští rok. Pro pořádek připomeňme, že v Indii prodávaný Rapid má na rozdíl od toho českého karoserii klasického sedanu. Není to tedy liftback.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: