Galerie: Před 30 lety byla v Ženevě k vidění řada zajímavých aut. Včetně Škody Favorit

  • Na ženevském autosalonu roku 1989 byla k vidění řada zajímavých strojů 

  • Za zmínku stojí třeba BMW M5 E34, Alfa Romeo ES 30, Ferrari Mondial T nebo Porsche 911 Carrera 4

  • Švýcarskému publiku se před třiceti lety představovala také Škoda Favorit 


Ženevský autosalon má opravdu dlouhou tradici, což kromě jiného dokazuje bohatá přehlídka zajímavých aut, která zde byla k vidění před třiceti lety. Tehdy se autosalon konal od 9. do 19. března a na výstaviště dorazilo zhruba 350 vystavovatelů. A to včetně mladoboleslavské automobilky Škoda.

Ta už tou dobou sice měla světové odhalení svého moderního hatchbacku nějakou dobu za sebou, Favorit ovšem přivezla do Ženevy proto, aby se zde ukázal švýcarským zákazníkům. Vystavena konkrétně byla verze 135 L. A v kontextu ostatních aut to nenápadný hatchback neměl moc jednoduché.

Galerie: Škoda Favorit (1987) vs. Škoda Octavia (2017) aneb 30 let vývoje za volantem

Třeba proto, že zde nechyběla Alfa Romeo ES 30 s karoserií Zagato a třílitrovým šestiválcem, která se uměla rozjet až na 245 km/h. Porsche pro změnu přivezlo model 911 Carrera 4 a Ferrari ukázalo Mondial T, který byl schopen ještě o deset km/h vyšší rychlosti než zmíněná Alfa. A samozřejmě bychom neměli zapomenout ani na Lotus Omega, nejrychlejší sedan své doby.

Přehlídku některých aut vystavených před třiceti lety na ženevském autosalonu si můžete prohlédnout v úvodní galerii, zmíněný Lotus Omega si pak můžete připomenout v našem starším článku:

Retro: Lotus Omega ve své době zastínil BMW M, Mercedesy AMG i Ferrari

Galerie: Před 30 lety byla v Ženevě k vidění řada zajímavých aut. Včetně Škody Favorit
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: