Galerie: Na návštěvě rakouského muzea motocyklů Top Mountain Crosspoint

TIP Klikněte na galerii pro větší zobrazení

  • Muzeum motocyklů Top Mountain Crosspoint bylo otevřeno teprve letos v dubnu 

  • Jde o jedno z největších muzeí svého druhu v Evropě 

  • Expozice obsahuje více než 230 motocyklů napříč celou historií 

  • Kromě motocyklů zde najdete také pár automobilů 

  • V zimě je otevřeno každý den od osmi do šesti večer

Když se řekne Sölden, patrně se vám jako první věc vybaví pěkné rakouské sjezdovky. Fanoušci zatočených okresek pak možná zbystří, protože kousek od Söldenu leží také Timmelsjoch Hochalpenstraße, považovaná za jednu z nejkrásnějších alpských silnic. Relativně nově by měl zajímat Sölden rovněž milovníky historie, protože právě u vysokohorské silnice bylo letos v dubnu otevřeno jedno z největších evropských muzeí zaměřených na motocykly. Jmenuje se Top Moutain Crosspoint a my jsme ho nedávno navštívili.

Doporučujeme: Galerie — Sovětská závodní auta, o kterých jste zřejmě nikdy neslyšeli (a my také ne)

Muzeum vzniklo v nové budově v lyžařském středisku Hochgurghl v nadmořské výšce 2175 metrů nad mořem. Proč právě zde? Odpověď je velice prostá. Muzeum vybudovali bratří Alban a Attila Scheiberovi, kteří kromě velké sbírky motocyklů vlastní také dvanáctikilometrový úsek Timmelsjoch Hochalpenstraße. Vyloženě se nabízelo umístit expozici motocyklů právě sem, protože v letních měsících navštíví tuto vyhlášenou silnici přes 80 000 motorkářů a mnoho dalších turistů v automobilech.

_DSC0206
Muzeum obsahuje přes 230 motocyklů, ale také několik historických automobilů. Kromě muzea můžete navštívit také místní restauraci

Top Moutain Crosspoint patří mezi největší muzea zaměřená na motocykly v Evropě a je samozřejmě nejvýše položené. Expozice čítá přes 230 motocyklů od více než 100 výrobců a také několik automobilů. Dobrou představu o tom, co všechno je zde k vidění, vám dá přiložená fotogalerie.

Doporučujeme: Galerie — Podívejte se, jak se postupně měnil Ford Fiesta od první do poslední generace

Pokud někdy pojedete okolo Söldenu, určitě se zde zastavte. Spousta motocyklů umístěná v opravdu krásném interiéru moderní (ale vkusné) budovy za to stojí. Součástí objektu je také restaurace, opět ve velkém odkazující na motocykly.

V zimě má muzeum otevřeno každý den od osmi ráno do šesti večer, v létě je otevřeno od devíti do sedmi.Více informací najdete na adrese www.crosspoint.tirol.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Byl jsem tam, a je to pecka, fakt mohu doporučit. A dobře tam vaří.
    Doporučuji návštěvu pokud budete poblíž. ☺

PŘIDAT KOMENTÁŘ: