Galerie: Co všechno pojede Dakar 2017? Seat Leon, Fiat Panda, Duster, elektromobil a další

TIP Klikněte na galerii pro větší zobrazení

  • Na nadcházejícím ročníku dakarské rallye se ukáže řada zajímavých aut

  • Kromě známých speciálů se objeví také méně známá jména 

  • Čekali byste na startu například Fiat Panda, Seat Leon nebo Volvo V40?

Dakar 2017 se nezadržitelně blíží. Nový ročník nejznámějšího offroadového maratonu světa odstartuje už druhého ledna. Na start se postaví celkem 94 automobilových posádek s řadou různých speciálů. Je docela zajímavé sledovat, jaká všechna pro běžné zákazníky známá jména se zde objeví, ačkoliv v drtivé většině případů nemají jednotlivá auta s tím, co si můžete koupit, společného vůbec nic.

Doporučujeme: Peugeot představil finální verzi dakarského speciálu 3008 DKR

Typickým příkladem je tovární tým Peugeot se svým speciálem 3008 DKR. Ten má možná světla odkazující na civilní model, ale nic jiného. Totéž platí o starší verzi 2008 DKR. Mini alespoň na pohled vypadá trochu jako Countryman, stejně jako třeba nová Toyota Hilux.

Na startu se ale ukážou i méně věhlasné týmy. K vidění bude třeba argentinský Duster. Ne, opravdu nebude mít motor 1.5 dCi. O pohon tohoto speciálu se stará osmiválec o výkonu 288 kW (390 koní). Za pozornost stojí také Fiat Panda nebo litevský Seat Leon.

Doporučujeme: Audi končí po osmnácti letech v Le Mans. Legendární závod vymění za elektrické formule

Ve startovní listině najdete třeba i Suzuki Swift nebo Volvo V40. Zde už zbyla ze sériových automobilů opravdu pouze jména, protože jde o buginy, které neodkazují na běžné modely vůbec ničím. S jednotlivými značkami je pojí pouze motor. V prvním případě to je čtyřválec převzatý z motocyklu Suzuki Hayabusa, v tom druhém osmiválec Volvo.

Dakar 2017 se opět pojede v Jižní Americe. Soutěž odstartuje 2. ledna a skončí v sobotu 14. ledna.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: