Galerie: 10 aktuálně dostupných ojetin, které vydrží nejvíce

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Průměrný nájezd je dobrým ukazatelem odolnosti starších automobilů 

  • Mezi desítkou nejodolnějších aut aktuálně dostupných na trhu najdeme značky Mercedes-Benz, Audi, VW nebo Škoda

  • Průměrný nájezd aktuálních ojetin může být také zajímavou nápovědou při odhalování stočených aut 

Pokud si kupujete auto z druhé ruky, pak vás patrně zajímá hlavně to, jak dlouho vám bude ještě sloužit. Z minulosti známe případy, kdy třeba naftová Fabia najezdila přes milion kilometrů km, ale více vypovídající jsou průměrné hodnoty založené na větším počtu ojetin. A přesně takový žebříček před časem vytvořil dánský AutoUncle.

AutoUncle je web, který sdružuje různé nabídky ojetin. Existuje několik verzí, žebříček, o kterém je řeč, je založen na číslech z dánského trhu. Statistika ukazuje desítku modelů s největším průměrným nájezdem, přičemž do žebříčku byla zařazena pouze auta, kterých je v současnosti na dánském trhu na prodej alespoň 25.

V Německu prý zlevňují ojeté diesely. Mají vůbec smysl? A jak je koupit?

Samozřejmě na českém trhu by podobná věc asi vypadala jinak, přesto jde o docela zajímavé vodítko při případném nákupu nějakého staršího vozu. Nejen kvůli tomu, že tento žebříček ukazuje na odolnost jednotlivých modelů, ale zejména proto, že když vám bude v České republice někdo nabízet třídu E po doktorovi ze zahraničí, v zimě nejetou a s nájezdem hezkých 120 000 km, je docela pravděpodobné, že realita bude někde trochu jinde. Jednotlivé modely i s jejich průměrnými nájezdy najdete v přiložené galerii.

Koupili byste si auto s nájezdem 300 000 km?
Galerie: 10 aktuálně dostupných ojetin, které vydrží nejvíce
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (71.43%) 14 hlas/ů