Frankfurt 2017: Budoucnost není jen elektrická, na autosalonu se ukazují i létající stroje

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Budoucnost individuální osobní přepravy není pouze elektrická, ve Frankurtu jsou k vidění také létající stroje

  • Aeromobil představuje opravdový létající automobil 

  • Volocopter 2X je něco jako přerostlý dron 

  • V obou případech se počítá s brzkým nasazením do reálného provozu 

Právě probíhající autosalon nabízí mnoho důkazů o tom, že budoucnost individuální osobní přepravy je asi ve velké míře elektrická. Na frankfurtském výstavišti ale najdeme i „automobily“ mířící ještě dál. Létající stroje nebývaly typickou součástí podobných výstav, letos tu jsou hned dva.

Doporučujeme: Frankfurt 2017 — Borgward Isabella se vrací po šedesáti letech

O Aeromobilu se píše už dlouho. Tento koncept opravdu spojuje automobil, jak ho známe dnes, s letadlem. Jednoduše řečeno jde o auto, které má sklopná křídla. Vývoj už je tak daleko, že byla letos na jaře představena finální verze a společnost začala přijímat předběžné objednávky. Cena je ale astronomická, létající auto vyjde na necelých třicet milionů.

Aeromobil používá pro let zážehový přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec typu boxer o výkonu 224 kW (305 k). Vůz může letět rychlostí až 360 km/h, přičemž dolet je zhruba 750 km. Při jízdě po silnici jsou využívány dva elektromotory o celkovém výkonu 80 kW. Z nuly na 100 km/h se Aeromobil rozjede za deset sekund. A mimochodem, přeměna za auta na letadlo trvá méně než tři minuty.

Doporučujeme: Takhle vypadá stroj, který by měl za osm let nahradit automobily (+video)

Druhý létající stroj z autosalonu ve Frankfurtu mění pohled na individuální osobní přepravu ještě více. V podstatě jde totiž o přerostlý dron, takže po silnici jezdit vůbec nebude. O pohon se stará osmnáct elektromotorů, elektrická energie je uložena v devíti sadách akumulátorů. Nejvyšší rychlost činí 100 km/h a dolet pouze 27 km, respektive 70 km při optimálních podmínkách. Kromě manuálního řízení bude Volocopter 2X létat i sám. A nemyslete si, že jde o nějaké sci-fi. Do konce letošního roku bude zahájen testovací provoz v Dubaji.

Frankfurt 2017: Budoucnost není jen elektrická, na autosalonu se ukazují i létající stroje
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: