Ford zvažuje sportovní SUV. Kuga by mohla být první s logem RS

  • Ford nezatracuje myšlenku opravdu sportovního SUV

  • Aby si nějaký model Fordu zasloužil logo RS, musí být výjimečný

  • Jako první by mohlo být upraveno SUV Kuga

Automobilky cítí, že obliba vozů kategorie SUV přináší nové příležitosti. Roste mimo jiné zájem o „sportovně“ laděná SUV. Toho se chytá i Ford a začíná vymýšlet, jestli by mělo smysl na některé poloterénní modely dál logo RS. Pro britský Car Dealer Magazine to řekl Dave Pericak, který má na starosti globální oddělení sportovních aut. Jako první by zřejmě přišla na řadu oblíbená kompaktní Kuga.

Podle něj je potřeba si přesně ujasnit, co vlastně zákazník od takového auta chce, ale trend poslední doby je především výkonnější motor, orientace hlavně na silnici a samozřejmě agresivní vzhled a exkluzivní výbava a funkce, které v běžném modelu nejsou. Zákazníci jsou různí, ale když jsou ochotni platit za sportovní pick-up, potenciál podle Fordu ve sportovních SUV je.

Doporučujeme: Ford Focus RS vs. Ford Mustang V8 GT — Otázka za milion

Ovšem výsledný produkt Fordu nemůže být jen obyčejné SUV s načipovaným motorem a širšími blatníky. Na to prý stačí jen současná řada ST nebo ST-line. Dave Pericak dodal, že aby mohl mít Ford logo RS, musí to být opravdu výjimečný produkt. Nabízí jako příklad rozdíl mezi běžným Focusem a Focusem RS, který má se sériovým autem společnou vlastně jen základní stavbu karoserie.

Stejný recept musí platit i pro ostatní modely. Už se chvíli mluví o ostré Fiestě RS, která by měla připomínat snažení Fordu v seriálu WRC. Automobilka ale musí pro každé takové auto najít obchodní model. Čili neříká automaticky „ne, sportovní SUV nebude,“ ale ještě není nic rozhodnuto.

Ford zvažuje sportovní SUV. Kuga by mohla být první s logem RS
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (75%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: