Ford začne v rumunské Craiově vyrábět druhý model. Rozšíření výroby si vyžádá investice ve výši 200 milionů eur a přinese 1 500 pracovních míst

  • Ford rozšíří výrobní program montážního závodu v rumunské Craiově o druhý model. V současnosti se zde vyrábí malé SUV Ford EcoSport a motor 1.0 EcoBoost

  • Od roku 2008 proinvestoval Ford v Craiově již téměř 1,5 miliardy eur

  • Vznikne přibližně 1 500 nových pracovních míst. Počet zaměstnanců v Craiově tak vzroste na 5 900

Ford tento týden potvrdil rozšíření výrobního programu továrny v rumunské Craiově o druhý model. V souvislosti s tím zde proinvestuje až 200 milionů eur (v přepočtu přibližně 5,1 mld. Kč) a vznikne 1 500 nových pracovních míst.

Aktuálně Ford v Craiově vyrábí malé SUV Ford EcoSport a motor 1.0 EcoBoost. Druhý model a datum zahájení výroby budou oznámeny později.

Nová investice rozšíří naši výrobní řadu atraktivních nových modelů vyráběných v Evropě. Je pokračováním transformace závodu v Craiově,“ řekl Steven Armstrong, prezident a generální ředitel Ford of Europe, Middle East & Africa. „Rozšíření výroby o druhý model svědčí o provozní flexibilitě továrny v Craiově a odráží sílu našeho partnerství s místními dodavateli i komunitou.“

Od roku 2008 proinvestoval Ford v Craiově již téměř 1,5 miliardy eur (včetně nově oznámené investice). Nedávno prošla továrna modernizací, v rámci níž zde bylo instalováno více než 550 robotů.

Ford předpokládá, že v souvislosti s rozšířením výroby o druhý model přijme až 1 500 nových pracovníků na třetí směnu. Dnes má továrna více než 4 400 zaměstnanců a jejich počet tak ve výsledku naroste na 5 900.

Investice do budoucnosti továrny v Craiově svědčí o důvěře Fordu v závazek rumunské vlády, která přislíbila modernizaci infrastruktury v regionu. To je nezbytným předpokladem udržení konkurenceschopnosti Craiovy v globálním měřítku.

Aktuální provedení Fordu EcoSport, vyráběného v Craiově, bylo uvedeno na evropské trhy v roce 2017. Jeho nejvýznamnějšími novinkami jsou hodnotný interiér, výkonný a hospodárný vznětový motor 1.5 EcoBlue, inteligentní pohon všech kol a sportovně stylizovaná varianta ST-Line.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: