Ford představuje nový obytný Transit Custom Nugget

  • Ford uvede na vybrané evropské trhy včetně českého všestranný a praktický obytný vůz Transit Custom Nugget. Na vývoji se podílela specializovaná společnost Westfalia

  • Nugget nabízí prakticky vybavenou kuchyňku a lůžka pro čtyři osoby. Model Nugget Plus s prodlouženým rozvorem disponuje i zabudovanou toaletou a umyvadlem

  • Zákazníci se mohou těšit na komfortní cestování díky pokročilým asistenčním technologiím. Úsporný vznětový motor 2.0 EcoBlue umožní překonávat dlouhé vzdálenosti bez častých zastávek na čerpacích stanicích

Dobrodružně založeným vyznavačům obytných vozů přináší Ford novinku v podobě modelu Transit Custom Nugget.

Nový obytný Ford se začne na vybraných evropských trzích prodávat během jarních měsíců. Vychází z oblíbeného užitkového modelu Ford Transit Custom. Přestavbu na obytný automobil vyvinula specializovaná společnost Westfalia, která již Nugget úspěšně nabízí v Německu.

V Transitu Custom Nugget mohou přenocovat až čtyři osoby. Jedno pohodlné dvojlůžko se vyklápí z prostoru ve střeše a druhé se nachází v obytné části. Model Nugget Plus s prodlouženým rozvorem nabízí ještě více prostoru a také zabudovanou toaletu s výklopným umyvadlem.

Prodeje obytných vozů stále rostou. V roce 2017 se jich v Evropě poprvé prodalo více než sto tisíc. Transit Custom Nugget bude zpočátku k dostání v Belgii, Itálii, Německu, Rakousku a ve Švýcarsku. Veřejnost si ho může poprvé prohlédnout na autosalonu v Bruselu, který začíná právě dnes.

Komfort jako doma

Transit Custom Nugget nabízí výběr mezi nastavitelnou výklopnou střechou a pevnou zvýšenou střechou. Nugget Plus je o 367 mm delší než standardní model a zvýšená střecha se vyrábí sériově. Obytný prostor je rozdělen na tři zóny. Vzadu se nachází kuchyňka ve tvaru písmene L, uprostřed je obytná část s jídelním koutem, ložnice našla místo ve střeše.

Podlaha se vzhledem imitujícím dřevo je praktická a snadno se čistí. Tepelný komfort zajišťuje nezávislé topení. Plynový vařič se dvěma hořáky a ocelový dřez v kuchyňce umožňují přípravu teplých pokrmů. K uchovávání zásob slouží chladnička s objemem 40 litrů a nechybějí ani nádrže na pitnou a užitkovou vodu, každá s kapacitou 42 l. V zadní části je pak k dispozici venkovní sprcha.

Okolo sklopného stolku v obytné části se může usadit k jídlu a zábavě až pět osob – tři na lavici, dvě na otočných sedadlech řidiče a spolujezdce. Všechny varianty Transitu Custom Nugget mají zatmavená boční okna, výklopná okna ve druhé řadě a vyhřívané sklo zadního okna. Na přání lze dodat prémiový audiosystém nebo nosiče na kola a další sportovní vybavení.

Méně zastávek na tankování

Transit Custom Nugget je poháněn vyspělým vznětovým motorem Ford 2.0 EcoBlue, který se vyznačuje kultivovaným chodem, příznivým průběhem točivého momentu a nízkou spotřebou paliva.

Zákazníci mají na výběr varianty o nejvyšším výkonu 96 nebo 125 kW. Obě se standardně dodávají se šestistupňovou manuální převodovkou, na přání je však k dispozici i šestistupňová samočinná skříň SelectShift. Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 začínají na 6,3 l/100 km, respektive 165 g/km.* Ke snížení množství oxidů dusíku ve výfukových plynech přispívá sériově montovaný systém selektivní katalytické redukce.

V nabídce výbavy nechybí komunikační a zábavní systém SYNC 3 s 8palcovou dotykovou obrazovkou a hlasovým ovládáním. Bezpečnost i komfort jízdy zvyšují moderní asistenční technologie z osobních modelů značky Ford, jako jsou předkolizní asistent s detekcí chodců, adaptivní tempomat nebo širokoúhlá zadní kamera.

Transit Custom je celoevropsky nejprodávanějším modelem v segmentu dodávek s nosností do jedné tuny. Za rok 2018 má na kontě 131 800 prodaných vozů.

Ford představuje nový obytný Transit Custom Nugget
Ohodnoťte tento článek!
3.2 (64%) 5 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: