Ford Mustang Eagle Squadron už má nového majitele. Zaplatil za něj skoro 10 milionů

  • Letošní speciál připravený automobilkou Ford pro EAA AirVenture byl prodán v aukci 

  • Za Ford Eagle Squadron Mustang GT zaplatil nový majitel v přepočtu zhruba deset milionů korun

  • Upravený Mustang nabízí 710 koní a design odkazující na letku RAF

Začátkem července se objevily první zprávy o tom, že automobilka Ford připravila další automobil určený pro leteckou show EAA AirVenture. Jako už tradičně šlo o speciál vyrobený pouze v jednom exempláři, který měl po svém odhalení zamířit do dražby. Její výtěžek byl předem určen asociaci Experimental Aircraft Association Gathering of Eagles, podporující mladé nadšence pro letectví. Tak se také stalo, přičemž letošní Mustang v provedení Eagle Squadron vynesl v přepočtu téměř deset milionů korun.

Přesně řečeno byl Ford Eagle Squadron Mustang GT, jak se tato úprava jmenuje, prodán za 420 000 dolarů, což je podle aktuálního kurzu 9 454 000 Kč. Pro srovnání, loňský F-150 Raptor inspirovaný stíhačkou F-22 Raptor vynesl 300 000 dolarů, Shelby GT350 „Ole Yeller“ byl o rok dříve prodán za 295 000 dolarů. Celkově už Ford spolupracuje se zmíněnou asociací dvacet let a za tu dobu vynesly podobné prodeje dohromady 3,7 milionu dolarů.

Doporučujeme: Ford Mustang Cobra Jet je absolutně nejrychlejší Mustang. Do provozu s ním ale nesmíte

Letošní Mustang v provedení Eagle Squadron vzdává poctu americké letce sloužící pro britskou RAF, což byl také důvod, proč se vůz dočkal premiéry už v Goodwoodu a ne až na EAA AirVenture. Vůz dostal design podobný bojovým letadlům Spitfire, karbonový bodykit, nastavitelný podvozek, dvacetipalcová kola a kompresorem přeplňovaný pětilitrový osmiválec disponující výkonem 522 kW (710 k).

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: