Finalisté ankety Světové auto roku: Zvítězí elektromobil, vodíkové auto nebo levný off-road?


  • Anketa hledající nejlepší světové auto roku vstupuje do finále

  • Desítka finalistů je poměrně pestrá. Najdeme zde elektromobily, vodíkové auto, „obyčejný“ Focus nebo levný off-road 

  • V Ženevě bude oznámena trojice modelů, ze kterých vzejde vítězný vůz

Jednou z tradičních anket hledajících nejlepší vůz roku je také anketa World Car of the Year, tedy světové auto roku. O titul pro rok 2019 se ucházelo celkem 40 modelů, ze kterých vzešla aktuálně oznámená finálová desítka. Ta bude usilovat o přízeň mezinárodní poroty čítající 86 členů. Na nadcházejícím ženevském autosalonu bude zveřejněna poslední trojice, ze které nakonec vzejde celkový vítěz.

Kompletní desítku finalistů si můžete prohlédnout v přiložené galerii. Výběr je to velmi pestrý. Najdeme jak klasiku v podobě nového BMW řady 3 nebo Fordu Focus, tak malé crossovery, levný off-road (Suzuki Jimny), ale také dva elektromobily nebo dokonce vodíkový Hyundai Nexo.

Auto roku 2019 v ČR je nový Ford Focus

Kromě hlavní kategorie se vybírají nejlepší auta i v dílčích kategoriích (nejlepší městský automobil, nejlepší luxusní automobil, nejlepší sportovní automobil a nejlepší ekologický automobil). Tyto nominace najdete níže. Nakonec se volí ještě vůz s nejlepším designem, kdy zvítězit může každý finálový automobil napříč všemi volenými kategoriemi.

Anketa World Car of the Year 2019 odstartovala minulý rok na pařížském autosalonu. Vyhlášení vítězů proběhne 17. dubna v rámci zahájení autosalonu v New Yorku.

Nominované vozy v dílčích kategoriích

World Urban Car 2019
Audi A1
Hyundai AH2 / Santro
Kia Soul
SEAT Arona
Suzuki Jimny

World Luxury Car 2019
Audi A7
Audi Q8
BMW 8 Series
Mercedes-Benz CLS
Volkswagen Touareg

World Performance Car 2019
Aston Martin Vantage
BMW M2 Competition
Hyundai Veloster N
McLaren 720S
Mercedes-Benz AMG 4-door Coupe

World Green Car 2019
Audi e-tron
Honda Clarity Plug-In Hybrid
Hyundai Nexo
Jaguar I-Pace
Kia Niro EV

Finalisté ankety Světové auto roku: Zvítězí elektromobil, vodíkové auto nebo levný off-road?
Ohodnoťte tento článek!
2.33 (46.67%) 3 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. Josef (on) 09/02/2019 at 16:51
    To všechno je proto aby se uměle vytvářela práce, automobilky chrlí miliony nekvalitních aut , aby se nám po pár letech rozpadla pod rukama a náš opravář nám řekl:TO UŽ NEMÁ CENU OPRAVOVAT KUPTE SI NOVÉ !!!! Myslím že většina nás tuhle větu zná, o emise tu vůbec nejde pokud by si úředník došlápl na zaoceánské lodě tak jsme v pohodě.Začíná to stát všechno za nic, všechno je umělé auto už skoro neřídíme a ani nic necítíme když ho řídíme.Problém je v tom že nejsme jednotní a neumíme úředníka vyhodit když plácá blbosti a nahradit ho jiným.\Dokáže si vůbec někdo představit že za pár let budou téměř všechna auta elektrická, jak to dopadne s el.sítí a kde vezmou nabíječky lidi z paneláků?Dokáže si někdo představit že plán je takový: AŽ BUDOU VŠECHNA AUTA JEZDIT NA ELEKTRIKU TAK JÍ TAK ZDRAŽÍME ŽE LIDI BUDOU MÍT STEJNĚ SMŮLU A BUDOU JÍ MUSET ZAPLATIT !!!!Tak že pak nás ten kilometr vyjde dráž než s naftovým nebo benzínovým autem teď.\To jsme všichni tak slepí a nikdo tohle nevidí???????

  2. Josef (on) 09/02/2019 at 16:51
    Myslím že musí vyhrát levný off-road, protože:To všechno je proto aby se uměle vytvářela práce, automobilky chrlí miliony nekvalitních aut , aby se nám po pár letech rozpadla pod rukama a náš opravář nám řekl:TO UŽ NEMÁ CENU OPRAVOVAT KUPTE SI NOVÉ !!!! Myslím že většina nás tuhle větu zná, o emise tu vůbec nejde pokud by si úředník došlápl na zaoceánské lodě tak jsme v pohodě.Začíná to stát všechno za nic, všechno je umělé auto už skoro neřídíme a ani nic necítíme když ho řídíme.Problém je v tom že nejsme jednotní a neumíme úředníka vyhodit když plácá blbosti a nahradit ho jiným.\Dokáže si vůbec někdo představit že za pár let budou téměř všechna auta elektrická, jak to dopadne s el.sítí a kde vezmou nabíječky lidi z paneláků?Dokáže si někdo představit že plán je takový: AŽ BUDOU VŠECHNA AUTA JEZDIT NA ELEKTRIKU TAK JÍ TAK ZDRAŽÍME ŽE LIDI BUDOU MÍT STEJNĚ SMŮLU A BUDOU JÍ MUSET ZAPLATIT !!!!Tak že pak nás ten kilometr vyjde dráž než s naftovým nebo benzínovým autem teď.\To jsme všichni tak slepí a nikdo tohle nevidí???????

PŘIDAT KOMENTÁŘ: