Fiat 500L prošel faceliftem. Změny skoro nejsou vidět, nových je ale 40 % dílů

  • Nafouknutá pětistovka dostala v rámci faceliftu 40 % nových dílů 

  • Měnila se světla, nárazníky i kola

  • Vylepšená konektivita přináší systémy Android Auto a Apple CarPlay 

  • Nabídka motorů zůstává stejná 

Fiat postupně vytvořil z modelu 500 celou řadu automobilů, přičemž jedním z nich je také MPV označené jako 500L. Zatímco základní pětistovka se dočkala modernizace už před delší dobou, na italské MPV se dostalo až teď. Na pohled se toho zas až tolik nezměnilo, nicméně podle automobilky jde o důkladnou modernizaci.

Doporučujeme: EU zahajuje „křížovou výpravu“ proti Itálii a Fiatu kvůli obcházení emisních limitů

Důkazem má být skutečnost, že se změny týkají plných čtyřiceti procent dílů. Letmý pohled na karoserii odhalí upravené světlomety, nová světla denního svícení nebo pozměněné nárazníky. Zákazníci si mohou vybrat ze tří barev střechy, což v konečném součtu dává 37 barevných možností. V rámci faceliftu se na karoserii nastěhovala také řada chromových detailů.

Změny interiéru zahrnují například nový volant. Jiný je i přístrojový štít a ve srovnání s předchozí verzí došlo ke zvýšení pozice řadicí páky tak, aby byla lépe při ruce. Jak tomu je v dnešní době zvykem, Fiat zapracoval také na konektivitě. Multimediální systém Uconnect se sedmipalcovou dotykovou obrazovkou nabídne možnost připojení chytrého telefonu přes Android Auto nebo Apple CarPlay.

Doporučujeme: Fiat Tipo Kombi vs. Škoda Octavia a dalších 5 konkurentů — Srovnání klíčových vlastností

O změnách v nabídce motorizací tisková zpráva nic neříká. Fiat 500L je k dispozici se zážehovými motory 1.4, 1.4 T-Jet a 0.9 TwinAir. Zájemci o diesel mají na výběr čtyřválce 1.4 MultiJet a 1.6 MultiJet. Pokud jde o bezpečnostní asistenty, Fiat 500L nově nabídne systém Autonomous City Brake, který vůz do rychlosti 30 km/h automaticky zastaví před překážkou.

Fiat 500L prošel faceliftem. Změny skoro nejsou vidět, nových je ale 40 % dílů
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: