Elektrická budoucnost u značky Škoda: Crossover, SUV, Felicia a reinkarnace 110 R

  • Škoda už chystá svá první elektrická auta

  • Využijí společné koncernové díly a platformy

  • Česká automobilka má přesto při vývoji určitou autonomii

  • Nejprve dorazí plug-in hybridní Superb

  • Samozřejmě se dále pracuje na konvenčních modelech

Příští rok by se měla představit první sériově vyráběná a oficiálně prodávaná Škoda s nějakou formou elektrického pohonu. Bude to Škoda Superb s plug-in hybridním pohonem, který využije stejnou techniku jako již prodávaný Passat. Tím ale elektrifikace nekončí a ve frontě jsou již další modely, dokonce i plně elektrické.

Britský magazín AutoExpress získal informace, že Škoda připravuje plně elektrický hatchback, elektrické kupé-SUV a dokonce snad i sportovní vůz s čistě elektrickým pohonem. Vůbec první plně elektrické auto ale bude podle všeho malé Citigo, které by se mělo začít prodávat v roce 2019.

Doporučujeme: Elektromobily produkci CO2 nesníží, dokud se bude elektřina vyrábět hlavně z uhlí

Prvním moderním elektromobilem značky se stane slibované kupé-SUV založené na konceptu Škoda Vision E, který jsme mohli vidět na autosalonu v Šanghaji. To se představí v roce 2020 v produkční formě a bude to rovněž první crossover „à la X6“ od české automobilky. O technice není potřeba spekulovat, Škoda použije koncernovou platformu MEB pro elektrické vozy.

Chytré řešení platformy MEB a absence centrální hřídele či velkého motoru a převodovky dovolí lépe využít vnitřní prostor. Díky tomu bude „česká X6“ kratší a nižší, ale podobně prostorná jako Kodiaq. Zároveň se bude jednat o nejdražší české osobní auto, už základní cenovka přesáhne milion korun.

V plánech nechybí ani elektrický hatchback segmentu C, který bude založený na technice konceptu Volkswagen I.D. AutoExpress dokonce spekuluje, že by se pro tento model mělo vrátit jméno Felicia. Do roku 2025 představí Škoda ještě jedno elektrické SUV, které bude velikostí odpovídat modelu Karoq.

Doporučujeme: Pokud nevznikne 40 obřích továren na akumulátory, elektromobily nebudou mít na co jezdit, tvrdí VW

Pomyslnou třešničkou na dortu má být sportovní dvoudveřové kupé, které by mělo připomínat legendární Škodu 110 R. O podobném voze se vývoj automobilky zmínil už před několika měsíci, ale šanci mu dával jen v tom případě, pokud bude mít plně elektrický pohon.

Všechny projekty ale musí schválit vedení a především pro ně najít obchodní model. Souběžně s elektrickou řadou modelů se navíc budou dále vyrábět běžné vozy se spalovacími motory a hybridním pohonem. Za zhruba čtyři roky uvidíme novou Fabii, do roku 2020 dorazí nová Octavia.

Elektrická budoucnost u značky Škoda: Crossover, SUV, Felicia a reinkarnace 110 R
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: