Dorazí Moskvič Duster? Po znárodnění továrny Renaultu zde chtějí Rusové vyrábět vozy zkrachovalé socialistické značky

Zdroj: Avtoexport.cz
  • Renault v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinou ukončil veškeré své aktivity na ruském trhu a uzavřel i výrobní závod v Moskvě 

  • Před časem přišla zpráva o tom, že ruskou továrnu Renaultu převzala moskevská samospráva 

  • Moskevský starosta Sergej Sobjanin oznámil znovuobnovení výroby ve zdejším závodu. Automobily tu mají vznikat pod značkou Moskvič 

Značku Moskvič si možná pamatujete z dob socialismu. Podobně jako u jiných socialistických výrobců existovala po rozpadu Sovětského svazu snaha výrobu udržet, jenže o nekonkurenceschopné vozy už nikdo neměl zájem. Poslední Moskviče vznikly začátkem nového milénia a nedlouho poté Moskvič zkrachoval. Jenže teď to vypadá, že by se toto jméno mohlo na ruský automobilový trh vrátit. Právě jméno Moskvič mají nosit vozy vyrobené v moskevské továrně automobilky Renault.

Alespoň takový záměr nedávno prezentoval moskevský starosta Sergej Sobjanin. Pro začátek by měly tyto nové Moskviče využívat spalovací motor, časem by to ale údajně mohly být i elektromobily. Technologickou pomoc má poskytnout ruský výrobce nákladních vozů Kamaz.

Ruské umělecké dílo vyjadřovalo přesvědčení o tom, že i Škodu ruská produkce nahradí. Tak jednoduché to ale nebude

Automobilka Renault donedávna vlastnila ve společnosti AvtoVAZ většinový podíl a ve výrobním závodě v Moskvě vyráběla pro ruský trh moderní automobily značek Renault a Nissan. Konkrétně to byly modely Duster, Arkana, Kaptur a Terrano. Výroba byla přerušena v březnu a na konci dubna se objevila zpráva o tom, že Renault veškeré své ruské aktivity včetně výrobního závodu přenechává výzkumné organizaci NAMI za symbolický jeden rubl.

Moskevský starosta zdůvodňuje pokusy o obnovení výroby a o oživení značky Moskvič snahou zachovat tisíce pracovních míst přímo v továrně i u společností dodávajících díly pro výrobu. Pro zajímavost, Renault se v roce 2015 pokoušel obchodní značku Moskvič získat. Tehdejší spekulace hovořily o tom, že přímo francouzský výrobce hodlá socialistické jméno oživit.

Dorazí Moskvič Duster? Po znárodnění továrny Renaultu zde chtějí Rusové vyrábět vozy zkrachovalé socialistické značky
Ohodnoťte tento článek!
3.4 (68%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: