Dodge dokázal, že reklama BMW je nesmysl. Vánoční stromeček vydrží i 280 km/h

  • Společnosti Hennessey a Dodge vytvořily nový rekord

  • Nejrychlejší vánoční stromeček zvládl 280 km/h

  • Na střeše ho vezl sériový Dodge Challenger Hellcat 

Vánoce tradičně přinášejí nejrůznější videa, ve kterých (nejen) automobilky přejí vše nejlepší svým příznivcům. Pár takových videí jsme tu už měli, teď se přihlásila o slovo společnost Hennessey. Tohle video ale není o tom, že i s jejich automobily jezdí Santa Claus. Odpovídá na palčivou otázku, která vás nepochybně vždy tížila: Jak rychle může jet takový vánoční stromeček?

John Hennessey oslovil značku Dodge, jestli by mu pro tento kinematograficko-vzdělávací účel nepůjčila nový Demon. Ten k dispozici nebyl, ale jako náhradu Dodge půjčil Challenger Hellcat Widebody. To znamená auto s výkonem 527 kW (717 k), točivým momentem 881 Nm a maximální rychlostí 313 km/h. Pro záměr pana Hennesseyho také důstojný stroj.

Doporučujeme: Je vám 760 koní v Chevroletu Corvette ZR1 málo? Hennessey nabízí přes 1200 koní

V testovacím areálu Continental dostal tenhle Hellcat na střechu nosič a následně bylo vyzkoušeno, jak rychle se vůz rozjede. Místo 313 km/h to bylo pouze 284 km/h. Alespoň si můžeme udělat představu o tom, co v praxi znamená narušená aerodynamika. Poté byl na nosič upevněn vánoční stromeček a pokus se opakoval. Na více než 280 km/h se Dodge Hellcat nerozjel. Hennessey tento počin prezentuje jako rekord, protože údajně ještě nikdy žádný jiný vánoční strom tak rychle nejel. Uvidíme, zda se příští rok nepřidá třeba Koenigsegg, nebo jestli za rok Hennessey nenasadí vánoční strom na svůj nový hypersport.

Tohle video má ještě jeden rozměr. Nedávno také BMW zveřejnilo svůj vánoční příspěvek, ve kterém stará M3 s karoserií pick-up veze vánoční stromeček, ale protože je vůz údajně příliš rychlý, doveze řidič domů v podstatě pouze holé klacky. V kontextu rekordní jízdy Hennessey by to ovšem znamenalo, že ta stará M3 musela jet alespoň 400 km/h, protože rekordních 280 km/h zvládl stromeček bez viditelných ztrát.

 

 

Dodge dokázal, že reklama BMW je nesmysl. Vánoční stromeček vydrží i 280 km/h
Ohodnoťte tento článek!
4.63 (92.63%) 19 hlas/ů

4 KOMENTÁŘE

  1. Počkejte – chcete snad naznačit, že věci v reklamách někdy NEJSOU PRAVDA?
    Že se jedná o nadsázku, zkratku, asociaci atd.? No v tom případě by bylo správné říci pouze a jedině, že tento druh stromečku vydrží zmíněných 174 majlí (tachometrických), nijak z toho neplyne zmiňovaných 400 km/h pro stařičké emko. 🙂
    Obě jsou to skvělá auta, každé ve své době a na odpovídající dráze…

PŘIDAT KOMENTÁŘ: