Craig Breen, MG Metro a irské okresky jsou moc pěknou vzpomínkou na skupinu B

  • Závodní jezdec Craig Breen nedávno usedl do MG Metro 6R4

  • Na irských okreskách zavzpomínal v rámci Killarney Historic Rally na speciály skupiny B

  • Jak je vidět z on board videa, řízení MG Metro není úplně jednoduchá záležitost 

MG Metro 6R4 je trochu pozapomenutý speciál slavné skupiny B. Není divu, na rozdíl od jiných účastníků totiž tento automobil žádný opravdu velký úspěch nezaznamenal. Přesto je to zajímavý vůz. Přesvědčit se o tom můžete na videu, které zveřejnil jezdec Craig Breen. Ten vyrazil s MG Metro 6R4 na Killarney Historic Rally v Irsku.

Zhruba desetiminutový záznam ukazuje, že řízení takového MG Metro 6R4 není ani pro profesionálního jezdce rally žádná legrace. Tím spíš, když se jede na mokrých okreskách. Britských speciál skupiny B totiž měří pouze 3657 mm a váží 980 kg, motor je uložen za předními sedadly a celkově dává řidiči k dispozici 306 kW (416 k) a 402 Nm.

Retro: Ford Escort RS Cosworth (1992)

Zajímavostí tohoto vozu je skutečnost, že na rozdíl od jiných používal atmosféricky plněnou jednotku. Převodovka je pětistupňová manuální a poháněna jsou všechna čtyři kola.

Zmíněné on board video najdete níže, v úvodu si pak můžete prohlédnout ještě krátké video pořízené ze stejné akce, kde je ale Craig Breen s jeho MG Metro natočen při průjezdech na trati.

Craig Breen, MG Metro a irské okresky jsou moc pěknou vzpomínkou na skupinu B
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: