Myčka, podlahové topení, masážní křesla a garáž na Porsche 911. To není inzerát na dům, ale výbava obytňáku

24.05.2021
1 nový názor
  • Svět obytných vozů má nový vrchol, jmenuje se Morelo Grand Empire Liner 

  • Novinka letošního roku používá jako základ nákladní Mercedes-Benz Actros 1853 

  • K dispozici je několik variant, ta nejdelší měří téměř dvanáct metrů a odveze třeba Porsche 911

  • Na palubě panuje nekompromisní luxus. Výbava obsahuje všechny běžné domácí spotřebiče, keramickou toaletu, případně i luxusní masážní křesla 

  • Zájemci budou potřebovat minimálně 16 milionů korun

Stejně jako běžná auta mají se i stále populárnější obytné vozy dělí do různých kategorií, přičemž společnost Morelo se zaměřuje na tu nejnáročnější klientelu. Nejlevnější model této značky startuje na částce 3,5 milionu korun. A právě tento výrobce představil nový vrchol své nabídky. Grand Empire Liner stojí v přepočtu od 16 milionů korun a na palubě nabízí luxus, o kterém si běžní smrtelníci mohou ve svých domácnostech nechat jen zdát.

Grand Empire Liner vznikl ve spolupráci s automobilkou Mercedes-Benz. Jako základ zde tedy posloužil nákladní Actros 1853 s motorem 12,8 l o výkonu 390 kW (530 k) a točivém momentu 2600 Nm. Na takový obytný vůz samozřejmě běžný řidičský průkaz stačit nebude. V nejkratším provedení měří na délku 10,5 m a jeho nejvyšší technicky přípustná hmotnost je 18 tun.

Morelo uvádí, že vývoj této řady trval několik let. Mimo jiné také kvůli maximálnímu důrazu na detail a kvalitu. Výsledkem je luxusní pojízdný domov nabízející veškerý komfort včetně myčky, mikrovlnné trouby, indukčního sporáku, plynové trouby nebo kávovaru Nespresso. Vše využívá klasickou 230V elektrickou síť a vše je samozřejmě v nejmodernějším provedení.

Dovolená v karavanu či obytném automobilu: Vše, co potřebujete vědět
Přečtěte si také:

Dovolená v karavanu či obytném automobilu: Vše, co potřebujete vědět

Obývací pokoj zahrnuje kromě jiného bar, případně luxusní křesla vybavená také masážní funkcí (příplatek za 250 tisíc). V ložnici očekávejte manželskou postel se speciální zdravotní matrací a v prostorné koupelně sprchu i klasickou keramickou toaletu. Nechybí ani centrální vysavač, podlahové topení, dvě televize nebo Wi-Fi.

O patřičnou zásobu elektrické energie se starají čtyři lithiové akumulátory, každý s kapacitou 210 Ah. Systém využívá také solární panely a případně dieselový generátor. Vůz si na palubě veze nádrž na čistou vodu o objemu 410 litrů, nádrž na odpadní vodu má 280 litrů a zhruba stejný objem nabízí také nádrž určená pro toaletu. Vypouštění obstarávají elektricky ovládané ventily.

Morelo Grand Empire Liner se nabízí v několika délkách a ve verzích GSB a GSO. Druhá jmenovaná je na rozdíl od té první vybavena také výsuvnou částí boční stěny na straně řidiče, čímž lze zvětšit prostor v obývacím pokoji a v kuchyni. Pokud jde o délky, existují provedení 100, 110, 118 a 119. Nejkratší verze je dlouhá 10,5 m, nejdelší 119 pak měří na bezmála 12 m. Podle zvolené varianty se mění velikost garáže. Zatímco Grand Empire Liner 100 zvládne odvézt Smart (vůz dlouhý maximálně 2,75 m), u varianty 119 lze vzít s sebou na cesty i něco jako Porsche 911 (maximální délka vozu je 4,6 m).

Zájemci o cestování v mimořádném luxusu si budou muset připravit minimálně 630 150 eur, tedy v přepočtu přibližně 16 milionů. Nejdelší provedení 119 pak vyjde na 665 450 eur (17 milionů). Příplatek za provedení GSO s výsuvnou boční stěnou je přibližně 30 000 eur (760 000 Kč).

Vstoupit do diskuse (1 názor)
  • Našli jste v článku chybu?