Citroën C4 se stal z hatchbacku crossoverem. Bude i elektromobil

  • Třetí generace modelu C4 přechází na nové karosářské provedení

  • V nabídce bude zážehový, vznětový i elektrický pohon

  • Oficiální premiéra je plánovaná na 30. června

Ještě před oficiální premiérou, která se uskuteční 30. června, uvolnila automobilka Citroën první snímky třetí generace modelu C4 a několik základních informací. Novinka přechází z kategorie hatchbacků ke crossoverům se svažující se střechou, které lépe splňují požadavky současné klientely a měly by navázat na úspěšné prodeje modelů C3 Aircross a C5 Aircross.

Citroën opět dokazuje, že avantgardní design mu zůstal vlastní. Vzhled nové C4 nese prvky nejen výše zmiňovaného Citroënu C5 Aircross, ale také konceptu 19_19, což je patrné zejména v dělení předních světlometů.

Tento nový Citroen stojí jen 150 tisíc a mohou ho řídit i 15letí

Interiéru dominuje plně digitální přístrojový štít, který doplňuje velký lichoběžníkový displej nad středovými výdechy ventilace. Celkově je kabina ergonomická a minimalistická, ovšem také velmi futuristická. Z uvolněné fotky je rovněž patrné, že Citroën C4 ve vyšších specifikacích i nadále spoléhá na vyklápěcí head-up displej, což ovšem není nejpřehlednější řešení.

Nová C4 se bude nabízet nejen se vznětovými a zážehovými spalovacími motory, ale také jako čistý elektromobil s označením ë-C4
Interiéru dominuje plně digitální přístrojový štít, který doplňuje velký lichoběžníkový displej nad středovými výdechy ventilace

Citroën v tiskové zprávě uvádí, že nová C4 se bude nabízet nejen se vznětovými a zážehovými spalovacími motory, ale také jako čistý elektromobil s označením ë-C4. Technické specifikace nejsou ani k jednomu provedení momentálně zatím k dispozici. Musíme si počkat až na oficiální premiéru na konci měsíce.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: