Chystá se nové nejrychlejší SUV světa? Lister slibuje 322 km/h

  • Lister si udělal jméno v polovině 50. let minulého století jako závodní tým

  • Nyní staví repliky svých slavných závodních vozů s upravuje modely Jaguar

  • Výkonný model založený na Jaguaru F-Pace bude mít výkon 503 kW

Společnost Lister Motor Company před necelými dvěma lety představila model koncept LFP v podobě upraveného SUV Jaguar F-Pace, který se nyní převtělil do sériové podoby pod názvem Lister Stealth. Výrobce do světa vypustil první video, v němž Stealth prezentuje jako nejrychlejší SUV na světě.

Samotné video toho kromě vyloženě agresivního bodykitu mnoho dalšího neprozrazuje, ovšem zvuk motoru, který se v minutovém teaseru objevuje hned několikrát, je jednoduše ohromující. Co přesně Lister s 5litrovým kompresorem přeplňovaným V8 udělal, není známo. K dispozici je pouze informace o výkonu 503 kW, hodnota zrychlení z 0–100 km/h za 3,5 sekundy a maximální rychlosti 322 km/h. Pokud se hodnoty potvrdí, bude Lister Stealth skutečně nejrychlejším SUV na světě. Prozatím si tento titul mohou nárokovat vozy Bentley Bentayga Speed a Lamborghini Urus.

Jaguar F-Pace SVR je v zatáčkách neuvěřitelně rychlý osmiválcový crossover (první jízdní dojmy)

Podle generálního ředitele LMC Lawrence Whittakera vznikne pouze 250 kusů. Přesné datum oficiálního představení není kvůli koronavirové krizi známé, ani to, kdy dorazí první kusy ke svým majitelům a za kolik.

Společnost Lister Motor Company je dobře známá všem, kteří rádi motoristický sport. Tahle malá firma si jméno udělala v 50. letech minulého století svými úspěchy na závodních okruzích. Od roku 1954, kdy byla založena, se toho hodně změnilo, například několikrát majitel, nicméně úspěšně funguje dodnes.

V současné době se Lister Motor Company soustředí na výrobu replik svých historických závodních speciálů a úpravy modelů Jaguar.

Chystá se nové nejrychlejší SUV světa? Lister slibuje 322 km/h
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: