Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní

  • Zdá se, že Lexus přiveze na nadcházející autosalon v Tokiu zajímavou sportovní novinku 

  • Japonská média spekulují o premiéře sedanu LS F 

  • Pod kapotou by měl být nový dvakrát přeplňovaný osmiválec s výkonem přibližně 600 koní 

Příznivci luxusní sportovních sedanů se mohou radovat. Zdá se, že do této kategorie velmi brzy dorazí další zajímavá novinka. Lexus totiž na nadcházející autosalon v Tokiu přiveze ostrou verzi své vlajkové lodi LS.

Spekulují o tom japonská media, která se už také postarala o první snímek této novinky. Na něm zaujme zejména přední část automobilu, ze které díky gigantické masce chladiče doplněné o gigantické otvory pro přívod vzduchu v nárazníku vlastně mnoho nezbylo. Jinak nechybí pro verze F tradiční modrý lak karoserie a velká tmavá kola. Na bližší podrobnosti si ale musíme ještě chvíli počkat.

Doporučujeme: BMW 330e vs. Lexus IS 300h — Když hybridy sportují

Zajímavé spekulace se týkají také použitého motoru. Pod kapotou totiž podle informací kolegů z motorauthority.com bude nový dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu čtyř litrů. Jeho maximální výkon se má pohybovat kolem 441 kW (600 k) a točivý moment by měl dosáhnout téměř na 640 Nm. Mimochodem, už dříve se objevily spekulace slibující pro letošní Tokyo Motor Show také kupé LC F osazené tím stejným motorem.

Myšlenka nabídnout zájemcům japonskou alternativu k Mercedesu-Benz třídy S v provedení 63 AMG není nová. Už v roce 2013 byl představen koncept TMG 650, což byl řádně upravený Lexus LS osazený dvakrát přeplňovaným pětilitrovým osmiválcem disponujícím výkonem dokonce 478 kW (650 k).

Tokyo Motor Show začíná 25. října. Kromě Lexusu zde bude k vidění také například Mitsubishi a jeho nový elektrický Evolution. 

Lexus LS F 1

Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: