Chtěli byste velké SUV od Dacie? Zapomeňte, bylo by moc drahé

  • Zákazníci se ptají po větším SUV značky Dacia

  • Automobilka ale takové auto dělat nechce, bylo by moc drahé

  • Model Duster tak prozatím zůstane jediným SUV v nabídce

Doba přeje kategorii SUV. Každá značka musí mít v tomto segmentu aspoň jednoho, nebo raději více zástupců, aby bylo pokryto více segmentů. Takže logicky vzniká otázka, kdy s dalším modelem přijde rumunská Dacia.

Zatím se zdá, že nepřijde. Šéfka britského zastoupení značky Dacia Louise O’Sullivanová pro magazín Autocar vyloučila možnost dalšího modelu v kategorii SUV, zejména pak nějakého většího, který by se v nabídce zařadilo nad populární Duster. Důvod je poměrně jednoduchý, větší SUV Dacie by bylo dražší a tím pádem mimo dosah cílové skupiny zákazníků.

Doporučujeme: Test ojetiny: Dacia Duster je nenáročný dříč, který hodně vydrží

Možná si někdo řekne, že i velké SUV se dá udělat dostatečně levně, ale tak jednoduché to zas není, protože pro větší model jsou potřeba výkonnější motory a náročnější technologie. Zkrátka je to začarovaný kruh a automobilka má asi moc dobře spočítané, že se jí takový model nevyplatí.

Podle O’Sullivanové by hrozilo, že cílová klientela na takový model již nedosáhne a movitější zákaznníci by prostě Dacii nechtěli z mnoha důvodů. Automobilka věří, že v cílové cenové relaci by klienti volili raději jinou značku. Nyní má Dacia portfolio rozdělené poměrně přehledně a Duster je tak jediným skutečným SUV, navíc v terénu docela schopným. A tak tomu také na další roky pravděpodobně zůstane.

Na druhou stranu je ale potřeba dodat, že před lety přesně takto Dacia zdůvodňovala absenci tempomatu, kvalitní navigace a dalších prvků komfortní výbavy. Dnešní Duster ovšem může mít nejen tempomat, ale také automatickou klimatizaci, startování tlačítkem nebo bezklíčkový přístup. Takže „nikdy neříkej nikdy“.

Chtěli byste velké SUV od Dacie? Zapomeňte, bylo by moc drahé
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: