BMW postaví u Sokolova nový polygon. Testovat na něm bude hlavně autonomní vozy

  • Automobilka BMW vybuduje v České republice nový testovací polygon 

  • Areál bude mít rozlohu zhruba 500 hektarů a lemovat ho bude ovál dlouhý šest kilometrů 

  • Do provozu by mělo být testovací centrum uvedeno zhruba za pět let

  • Testovací středisko BMW poslouží zejména pro vývoj autonomních vozů a asistenčních systémů 

Česká republika je s automobilovým průmyslem důkladně propojena a do budoucna toto spojení ještě posílí. Automobilka BMW dnes oznámila, že u Sokolova postaví velké testovací centrum. Polygon o rozloze zhruba 500 hektarů, lemovaný šest kilometrů dlouhým oválem, vyroste kousek od německých hranic do pěti let.

Důvodem, proč se BMW rozhodlo pro výstavbu zcela nového testovacího polygonu, je nedostatečná kapacita stávajících vývojových středisek v Aschheimu u Mnichova, ve francouzském Miramas a švédském Arjeplogu. V České republice se budou testovat zejména asistenční systémy a technologie autonomního řízení. Všeobecně se očekává, že právě tyto oblasti budou mít u automobilů obecně čím dál větší důležitost.

Doporučujeme: Plány BMW až do roku 2021 prozrazeny. Těšte se na M2 GTS nebo M4 GT4

BMW vybíralo zhruba z osmdesáti vytipovaných lokalit. Místo kousek od hraničního přechodu Svatý Kříž/Waldsassen zvítězilo zejména kvůli dobré dostupnosti. Z mnichovské centrály to sem trvá pouze dvě a půl hodiny jízdy.

Pokud vše půjde podle plánu, celková výše investice by měla dosáhnout 200 milionů eur (v přepočtu přibližně 5,1 mld. Kč). Polygon vznikne v oblasti Velké podkrušnohorské výsypky severně od Sokolova a přinese také stovky nových pracovních míst.

Další informace najdete v přiložené tiskové zprávě:

Otevřít tiskovou zprávu

BMW postaví u Sokolova nový polygon. Testovat na něm bude hlavně autonomní vozy
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: