Bentley už svolává Bentaygu do servisu kvůli chybé montáži sedadel a přístrojů

  • Bentayga má špatně uchycené sedačky a přístrojový štít

  • Týká se to jen některých vyrobených exemplářů

  • Kvůli americkým zákonům musí značky svolávací akce oznamovat

Značky jako Bentley si spojujeme především s kvalitou a pečlivým přístupem ke zpracování celého produktu, za který zákazník platí ne zrovna malou sumu. Ovšem SUV Bentley Bentayga ukazuje, že na úplně nové produkty je vždycky lepší si nějaký rok počkat, než se je automobilka „naučí“ vyrábět.

Bentley teď svolává vozy vyrobené od 1. března do 30. září 2016. Zjistilo se, že uchycení sedadel a přístrojového štítu nemusí být dostatečně utažené. Bentley nyní obesílá majitele a vyzývá je k návštěvě servisu. Technici zkontrolují a případně opraví uchycení sedadel a přístrojového štítu. Svolávací akce se netýká všech vyrobených aut, ale jen určitých modelů s konkrétními prvky výbavy.

Doporučujeme: Nabídka barev pro Bentley Bentayga nemá hranice. Dostanete ho i v růžové

Jen připomínáme, že Bentley Bentayga je první SUV britské automobilky, která patří do koncernu Volkswagen. Základem SUV je technika příbuzná třeba s SUV Audi Q7. Bentaygu pohání dvěma turbodmychadly přeplňovaný dvanáctiválec 6,0 l, ale můžete si objednat také diesel 4.0 V8 TDI s elektrickým turbem. Nejvyšší rychlost dvanáctiválce je 301 km/h, diesel se rozjede na 270 km/h.

Svolávací akce se prestižním automobilkám nevyhýbají. O mnoha z nich se dozvídáme díky americkým zákonům. Ty nařizují výrobcům oznamovat každou servisní kampaň oficiálně. Do servisu v minulosti už povinně musely vozy Rolls-Royce, Ferrari a další exkluzivní značky.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: