Do aukce míří Porsche 901 Cabriolet z roku 1964. Vznikl jediný kus a teď může být váš

  • Unikátní Porsche 901 s karoserií kabriolet míří do dražby

  • Existuje pouze jediný kus 

  • Vůz byl součástí série třinácti prototypů Porsche 901. Do dnešních dnů přežilo pouze jedno kupé a tento kabriolet 

  • Cena bude přirozeně astronomická 

Zájemcům o zajímavou investici se rýsuje unikátní příležitost. Do aukce zamíří Porsche 901 Cabriolet z roku 1964. Jde o předchůdce 911 Cabriolet, který ale vznikl pouze v tomto jediném exempláři. Navíc prototypů modelu 901 obecně mnoho nepřežilo.

Porsche při vývoji nástupce modelu 356 připravilo sérii třinácti prototypů. Počítalo se s karoserií kupé, ale automobilka zkoumala rovněž možnost nabídnout zákazníkům verzi s plátěnou stahovací střechou. Proto byla do akce povolána společnost Karmann, která z prototypu s číslem karoserie 13 360 udělala kabriolet.

Doporučujeme: Galerie — Muzeum Porsche nabízí přes osmdesát vozů napříč celou historií

Kvůli obavám z bezpečnostních předpisů na americkém trhu ale zůstal kabriolet jako takový na delší dobu pouze u tohoto jednoho prototypu a místo něj přišla Targa. Žádný další automobil podobný exempláři, který míří do aukce, tím pádem nevznikl. Už tak vysokou cenu ještě trochu navýší skutečnost, že z původních třinácti prototypů přežil do dnešních dnů kromě nabízeného kabrioletu už pouze jeden — červené kupé s číslem 13 327 přezdívané jako Barbarossa.

Odhadovaná cena, za kterou by mohl být tento unikát prodán, se pohybuje kolem hranice jednoho milionu eur. Klidně to ale nakonec může být víc. Vůz nabízí aukční síň RM Sotheby’s.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: