Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt

  • Audi S5 Cabriolet standardně nabízí výkon 354 k

  • Vrcholnou verzi RS 5 aktuálně koupíte pouze jako kupé 

  • Po zásahu ABT se ale i S5 Cabriolet může výkonově k RS 5 přiblížit 

Nové Audi RS 5 je bezesporu velice zajímavý stroj. Sice ho také postihl downsizing, ale parametry 331 kW (450 k) a 660 Nm, které má na svědomí přeplňovaný šestiválec o objemu 2,9 l, rozhodně stojí za pozornost. Pokud byste ovšem chtěli RS 5 se stahovací střechou, máte zatím smůlu. Kabriolet se aktuálně nabízí maximálně v provedení S5 s výkonem nižším téměř o 100 koní. Řešení? Hans-Jürgen Abt.

Doporučujeme: Audi RS5 doburácelo na český trh. Dva válce vyměnilo za dvě turba a naučilo se zatáčet

Společnost ABT coby tradiční úpravce modelů Audi aktuálně představila úpravu pro novou S5 Cabriolet. Namísto 260 kW (354 k) a 500 Nm dostanete po instalaci nové řídicí jednotky maximum 313 kW (425 k) a o 50 Nm víc. Jak se to projeví na dynamice, ABT neříká. Pro představu můžeme uvést, že RS 5 Coupé zvládne sprint z nuly na 100 km/h za 3,9 s, zatímco Audi S5 Cabriolet potřebuje 5,1 s. Úprava od ABT bude někde mezi.

Doporučujeme: Audi R8 Spyder V10 plus je nejrychlejší auto bez střechy v historii značky

Zvýšení výkonu u S5 Cabriolet vyjde přibližně na tři tisíce eur. Kdo chce dále připlácet, ten samozřejmě může. ABT vám nabídne třeba dvacetipalcová kola, nějaké ty drobnosti do interiéru a v dohledné době také sadu doplňků pro lepší aerodynamiku (a vzhled), na které aktuálně technici pracují.

Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: