Audi Q8 může mít výkon 330 koní také v kombinaci s dieselem. Stačí vznést požadavek na obvyklé místo

  • Audi před pár dny představilo nový vrchol pro model Q8

  • Zážehový šestiválec 55 TFSI nabízí 340 koní, zatímco nejsilnější dostupný diesel má 286 koní

  • Pokud chcete výkon benzinového šestiválce v kombinaci s dieselem, řešení existuje. Stačí si objednat úpravu od ABT

  • Q5 50 TDI pak nabídne 330 koní. Stejné zvýšení výkonu můžete dostat také třeba pro A6 50 TDI


Ještě nedávno jste si mohli pořídit Audi Q8 pouze v provedení 50 TDI s dieselovým šestiválcem naladěným na 210 kW (286 k). Před pár dny ale automobilka oznámila příchod rychlejší varianty 55 TFSI osazené zážehovým šestiválcem s parametry 250 kW (340 k) a 500 Nm. Také nabídka dieselů dostala novou položku 45 TDI, ta je ale slabší než 50 TDI. Pokud byste ovšem chtěli diesel s výkonem nového šestiválce, řešení existuje. Stačí vznést požadavek na obvyklé místo.

Společnost ABT upravuje v podstatě všechna koncernová auta a samozřejmě něco jako Audi Q8 nemůže být výjimkou. Na nadcházejícím ženevském autosalonu tak bude k vidění i tento model, přičemž jeho dieselový šestiválec vycházející z verze 50 TDI se chlubí výkonem 243 kW (330 k) a točivým momentem 650 Nm (sériová verze má o 50 Nm méně). Jak přesně se změní dynamika, to tisková zpráva neříká. Q8 50 TDI ovšem akceleruje z nuly na 100 km/h za 6,3 s, zatímco nový benzinový šestiválec zvládne stejnou disciplínu v čase 5,9 s. Upravené 50 TDI bude někde mezi.

Test Audi Q8 50 TDI quattro: Zaručený hit

Zvýšení výkonu má na svědomí řídicí jednotka od ABT, žádné další radikální změny se nekonaly. Tedy pokud nebudeme počítat pozměněné nastavení vzduchového podvozku, díky kterému má standardní režim nižší světlou výšku. Kromě výkonu motoru si můžete nechat změnit i vzhled za pomoci různých aerodynamických doplňků, případně jsou k dispozici kola o velikosti až 23 palců.

Mimochodem, stejnou úpravu naftového šestiválce můžete dostat také třeba k Audi A6 50 TDI a také to bude na ženevském stánku ABT k vidění. Kromě upravených dieselů přiveze tato společnost rovněž elektrický Volkswagen e-Transporter s vylepšeným podvozkem a optimalizovanou aerodynamikou. Model e-Transporter vznikl právě díky ABT, prodávat ho ale bude také přímo Volkswagen.


Audi Q8 může mít výkon 330 koní také v kombinaci s dieselem. Stačí vznést požadavek na obvyklé místo
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: