Audi Q7 dostalo tvář ve stylu Q8, dotykové displeje a výhradně hybridní motorizace

  • Audi Q7 se představuje v modernizovaném provedení pro modelový rok 2020

  • Hlavními novinkami jsou aktualizovaný design předních partií, přechod na dotykové ovládání a výhradně hybridní motory

  • Na přání bude možné vybavit Q7 2020 aktivními stabilizátory z SQ7

  • Zahájení prodeje je naplánováno na podzim letošního roku

Audi odhalilo modernizované provedení svého největšího SUV. Audi Q7 modelového roku 2020 spolehlivě poznáte podle nově tvarované přídě, jejíž vzhled navazuje na generačně mladší crossovery z rodiny Q: Q2, Q3 a samozřejmě Audi Q8. Ústředními prvky jsou zde osmiúhelníková maska, do boků protažené světlomety (nově i laserové) s vybráním ve spodní části a vyšší boční otvory v nárazníku. Vzadu najdeme protaženější, směrem ke středové ose auta se zužující svítilny, spojené lištou kovového vzhledu. Facelift nepatrně prodloužil celkovou délku auta. Q7 nyní měří 5063 namísto dosavadních 5052 mm.

Static photo, Colour: Matador red
Design dosavadní Q7 byl přijímán spíš rozpačitě. S modernizovanou tváří velké SUV výrazně prokouklo
Static photo, Colour: Matador red
Šípovitý tvar svítilen a spojovací lišta opticky zdůrazňují šířku karoserie

V interiéru podle očekávání dostalo Audi Q7 novou koncepci ovládacího rozhraní se dvěma nad sebou umístěnými displeji, které nahradily většinu tlačítek. Digitální přístrojový štít novinkou není, ten mohla mít Q7 i dosud.

Všechny nabízené motorizace budou mild-hybridní. To znamená, že mají řemenem poháněný startér-generátor, který při zpomalování rekuperuje energii  a v případě prudší akcelerace se chová jako pomocný elektromotor, který asistuje motoru spalovacímu. Q7 umí také „plachtit“, za příhodných okolností až po dobu 40 sekund. Audi slibuje snížení „reálné spotřeby v provozu” o 0,7 l/100 km. Systém využívá 48V elektrickou síť. Všechny verze budou mít sériově osmistupňový automat a pohon všech kol.

Test Audi Q8 50 TDI quattro: Zaručený hit

O samotných motorech automobilka v tuto chvíli žádné podrobnosti neuvádí. Slibuje pouze, že od začátku prodeje bude modernizovaná Q7 dostupná se dvěma dieselovými motory (patrně dvě varianty 3.0 TDI jako dosud). Později má následovat jeden benzinový agregát (tipujeme 3.0 TSI s obchodním označením 55 TFSI jako v Q8) a plug-in hybrid.

Interior
Interiér modernizovaného Audi Q7 2020 navazuje na trend, který zahájila aktuální generace limuzíny A8. Prakticky stejně dnes vypadá prostor okolo řidiče také v modelech A6, A7 a Q8

Do technické výbavy se dostávají aktivní stabilizátory, které bylo původně možné objednat jen do sportovní varianty SQ7. (Ta zatím ohlášena nebyla, ale vzhledem k čerstvému odhalení modelu Audi SQ8 v její návrat do nabídky věříme.) Pneumatický podvozek se bude k sedmimístným variantám dodávat sériově.

Audi Q7 2020 se začne prodávat letos v září. České ceny zatím stanoveny nebyly. Další informace o této novince si můžete přečíst v tiskové zprávě:

Otevřít tiskovou zprávu

Audi Q7 dostalo tvář ve stylu Q8, dotykové displeje a výhradně hybridní motorizace
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: