Audi letos představí 17 nových aut. Mezi nimi i SQ2, Q8 a novou Q3

  • Audi letos představí 17 nových aut, především pak SUV

  • Očekává se příchod velkého Q8, malé Q3 a rychlého SUV SQ2

  • Mezi dalšími modely je v plánu i A1 Sportback

Od automobilky Audi můžeme letos čekat prakticky každé tři týdny nové auto. Jak prozrazuje dokument, který má k dispozici web IndianAutosBlog, Audi má letos v plánu představit 17 nových modelů, především SUV. Jedním z prvních má být rychlé kompaktní SUV Audi SQ2. Následovat bude velké luxusní SUV Audi Q8. V průběhu roku uvidíme také Audi A1 Sportback a nové Audi Q3.

Pokud jde o nejmenší rychlé SUV Audi SQ2, pod kapotou se objeví motor 2.0 TFSI z Audi S3 o výkonu 310 koní a točivém momentu 400 Nm. Standardem bude zřejmě dvouspojková převodovka a také pohon všech kol s mezinápravovou spojkou Haldex. Audi SQ2 by se mohlo ukázat už na autosalonu v Ženevě.

Doporučujeme: Audi radikálně mění číselné značení modelů. Bude v tom pořádný zmatek!

Audi Q8 je naopak největší SUV značky. Bude vycházet z již představeného konceptu plug-in hybridu. Ten měl pod kapotou šestiválec 3.0 TFSI a elektromotory se systémovým výkonem 330 kW (449 k) a točivým momentem 700 Nm. Očekáváme, že velké SUV dostane mnoho společného s Audi A8, aspoň co se pohonu týká.

Audi Q3 se představí ke konci roku a asi nebude žádným překvapením, že vyjede na platformě MQB společné s Tiguanem a dalšími koncernovými SUV. To napovídá i složení motorů a systém pohonu, základem bude předokolka. Na bázi modelu Q3 by ale mělo vzniknout ještě Audi Q4.

Audi letos představí 17 nových aut. Mezi nimi i SQ2, Q8 a novou Q3
Ohodnoťte tento článek!
3.67 (73.33%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: