Audi bude mít letos hodně napilno. Těšte se na RS 6, RS 7 nebo e-tron Sportback

  • Minulý rok byl pro Audi na nové modely velmi bohatý, ani letos to nebude jinak 

  • Obrovské množství novinek zahrnuje mnoho ostrých modelů RS

  • Těšit se můžeme na TT RS, RS 6, RS 7 nebo RS Q3

  • Po e-tronu bude následovat Q5 e-tron, A7 e-tron, A8 e-tron a e-tron Sportback. Dorazí rovněž nová Q4 a A3

Na nedávné tiskové konferenci českého importéra vozů koncernu Volkswagen byl kromě výsledků za rok 2018 prezentován také výhled na rok 2019. Zaujala zejména značka Audi, která pro letošek slíbila nebývalé množství novinek. S výjimkou novinek z prvního čtvrtletí ale nic dalšího lidé z automobilky prozradit nechtěli. Jenže to víte, internet.

Co neprozradili lidé z českého zastoupení z Audi, to osvětlili kolegové z magazínu Autofans. Podle jejich informací, respektive podle snímku pořízeného z nějaké španělské prezentace, nás na úvod roku čeká definitivní příchod modelu e-tron, modernizovaného TT a R8 a navíc dorazí do prodeje sportovní verze malého crossoveru Q2. Ve druhém čtvrtletí bude následovat nová A6 v provedení Allroad, modernizované TT RS a RS 5 Sportback. Mimochodem, model RS 5 Sportback byl představen téměř přesně před rokem, prodávat se ale zatím nezačal.

Audi e-tron GT: Třetím elektrickým Audi je čtyřdveřové kupé. Prodávat se začne za dva roky

Třetí čtvrtletí se ponese v duchu modernizace Q7, plug-in hybridní Q5 a A7, do prodeje přijde facelift A4 a především nová Q4 a RS 7. V závěru roku se můžeme těšit ještě na A8 s plug-in hybridním pohonem, novou generaci A3, ostré modely RS Q3, RS 6 a konečně také sériové provedení elektromobilu e-tron Sportback.

Na českém trhu Audi minulý rok prodalo 2750 aut a zároveň uvedlo modely A8, A7, A6, Q3 a A1. Tolik novinek český importér na tuzemský trh v jednom roce ještě nikdy neuváděl. Až překvapivě dobře byla ze strany zákazníků přijata Q8. Tu si během šesti měsíců objednalo 391 zákazníků. Letošní rok bude pro Audi evidentně ještě zajímavější.

audi lineupFoto: Autofans

Audi bude mít letos hodně napilno. Těšte se na RS 6, RS 7 nebo e-tron Sportback
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (92%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: