Aston Martin vyrobí 25 exemplářů modelu DB5 ve verzi, se kterou jezdil James Bond

  • Filmový Aston Martin DB5 se několikrát objevil v různých dražbách, teď si ale můžete koupit zbrusu nový exemplář

  • Automobilka vyrobí 25 kusů ve verzi, se kterou jezdil právě James Bond

  • Tato auta budou mít i bondovské „vychytávky“ typu otočné registrační značky… 

  • …a z toho vyplývá, že do provozu nesmějí 

V poslední době se na trhu objevila taková pěkná tradice, kdy některé automobilky vyrobí velmi omezenou sérii historických vozů, takže si movití zájemci mohli pořídit (za naprosto nepředstavitelné peníze) například Jaguar XKSS ve stavu zbrusu nového auta. S podobnou záležitostí aktuálně přichází také Aston Martin. Zákazníkům nabídne 25 nově vyrobených exemplářů legendárního modelu DB5 v provedení známém z filmů o agentu 007.

Všech 25 nově vyrobených DB5 dostane jediný odstín karoserie, Silver Birch – přesně jako originál. Tím ovšem podobnosti nekončí. Tisková zpráva dokonce slibuje také některé technické „vychytávky“, které měl James Bond k dispozici. Jako příklad uvádí otočné registrační značky. Jestli teď začínáte rozvíjet svou představivost na téma obcházení neustále se množících úsekových radarů, musíme vás zklamat. Aston Martin v malé poznámce uvádí, že auta nejsou schválena do běžného provozu.

Doporučujeme: Galerie — Prohlédněte si dvacet nejlepších filmových aut všech dob. Vítěz nepřekvapí

Aston Martin DB5 se za dobu natáčení příběhů agenta 007 stal opravdovou ikonou. Poprvé se objevil v dílu Goldfinger, kde s ním jezdil Sean Conery. Následně si zahrál také v šesti dalších pokračováních: Thunderball, GoldenEye, Tomorrow Never Dies, Casino Royale, Skyfall a Spectre.

Nově vyrobené exempláře vzniknou ze spolupráce automobilky Aston Martin a produkční společnosti EON Productions, která stojí za filmy o Jamesi Bondovi. Montáž bude probíhat ve středisku Newport Pagnell, kde se vyráběla i původní DB5, respektive kde sídlí Aston Martin Works.

Cena jednoho kusu bez daně je v přepočtu skoro 80 milionů korun. První exempláře budou hotové za dva roky.

Aston Martin vyrobí 25 exemplářů modelu DB5 ve verzi, se kterou jezdil James Bond
Ohodnoťte tento článek!
1 (20%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: